Úvod Aktuality V Piešťanoch vznikla nová materská škola. Má ešte voľné miesta

V Piešťanoch vznikla nová materská škola. Má ešte voľné miesta

REKLAMA

Cirkevná materská škola sv. Michala Archanjela bola od 1. septembra zaradená ministerstvom školstva do siete škôl. Je súčasťou Cirkevnej spojenej školy Piešťany a má kapacitu 60 detí. Momentálne sa riešia posledné personálne záležitosti a úpravy prostredia, aby mohla byť materská škola deťom k dispozícii v najbližších dňoch.

Soltec Job

Podľa vyjadrenia riaditeľa Cirkevnej spojenej školy Piešťany Jána Moronga je nová materská škola po kolaudácii a zaradená do siete škôl. Momentálne sa doriešujú posledné personálne otázky, tak aby mohla byť materská škola otvorená budúci týždeň. Zároveň dobiehajú posledné dolaďovania detailov a úpravy okolia materskej školy. O presnom termíne bude rodičov prijatých detí informovať vedenie školy.

Nová materská škola v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavskej arcidiecézy má momentálne kapacitu naplnenú na viac ako polovicu, takže ešte sú voľné miesta. Záujemcovia sa môžu prihlásiť na sekretariáte Cirkevnej spojenej školy na Štefánikovej 119 v Piešťanoch. Tlačivo na prihlásenie si môžu stiahnuť zo stránky školy. 

Rekonštrukcia objektu materskej školy, kde predtým sídlil prvý stupeň Cirkevnej základnej školy sv. Márie Goretti bola hradená vo veľkej miere z eurofondov. Arcidiecéza na ňu získala príspevok  381 648,87 eur. Celkové oprávnené náklady projektu boli cez 400-tisíc eur. Zriaďovateľ však musel realizáciu dofinancovať aj ďalšími prostriedkami na vybavenie materskej školy, ktoré nemohli byť súčasťou projektu.

Text a foto: -th-

REKLAMA