Connect with us

Aktuality

V parku niekomu zavadzali mladé gaštany

Published

on

Reklama

Dva trojročné gaštany, ktoré už boli na svojom mieste dosť dlho na to, aby z nich vyrástli zdravé jedince, našli zamestnanci Služieb mesta Piešťany (SMP) zlomené. Neznámy vandal si na nich v mestskom parku pravdepodobne dokazoval svoju prevahu.

[singlepic id=29293 w=320 h=240 float=left]„Takéto prekvapenie som našla pri rannej obhliadke oproti asfaltového ihriska – zlomené dva kusy gaštanov, odtiahnutých do trávnatej plochy. Boli to zdravé, mladé stromy. Vandalizmus už nemá asi žiadne zábrany,“ povedala Janka Jezerská zo strediska verejnej zelene.

Reklama

Podľa informácií zo Služieb mesta Piešťany išlo o dva zdravé a silné jedince vysadené pred troma rokmi. Obom sa veľmi dobre darilo, takže bola nádej, že z nich vyrastú dospelé stromy.

Ich spoločenskú hodnotu určil Ján Baranovič, vedúci referátu životného prostredia MsÚ na 132 eur. Nákup a sadenie stromov vyšlo radnicu 150 eur. Gaštany zasadia v parku, neďaleko Domu umenia opäť.

Reklama

Podľa Jána Baranoviča je ťažké podobnému vandalizmu predísť. Lámaniu mladých stromov nezabránia ani drevené koly alebo kovové obruče.

[nggallery id=1638]

Text: Martin Palkovič Foto: Janka Jezerská

Populárne články