Connect with us

Aktuality

V novootvorenej klinike Zverland už liečili prvých pacientov

Published

on

Reklama

Špičkovo vybavené priestory najväčšieho zdravotného strediska pre zvieratá v našom okrese sa stali predmetom záujmu desiatok zvedavcov. V nedeľu 17. júna sa vo Zverlande uskutočnil Deň otvorených dverí spojený s krstom tohto zariadenia.

[singlepic id=31501 w=320 h=240 float=right]Kliniku pokrstili primátor Remo Cicutto a moderátor Martin Pyco Rausch. Majitelia zvierat si mohli pozrieť všetky priestory, kde bude prebiehať veterinárna starostlivosť o zvieratá – od laboratória, cez miestnosť na prípravu pacientov až po operačnú sálu. Videli röntgen, endoskop, priestor na dentálnu starostlivosť aj miesto, kde sú zvieratá hospitalizované.

Reklama

Na klinike budú pracovať štyria veterinárni lekári, ale Zverland má pobočku aj v Bratislave. Tamojší odborníci sa špecializujú na rôzne oblasti veterinárnej medicíny a k dispozícii budú aj piešťanským pacientom.

Podľa doktorky Kataríny Čentéšovej je najpodstatnejšia prevencia: „Ale keď už nie je inej pomoci, je veľkou výhodou, že ľudia nemusia cestovať ďaleko, pretože aj zložité veterinárne zákroky vieme vykonať u nás.“

Reklama

Zverland má už prvé dni starostlivosti o závažné prípady za sebou. „Dnes dopoludnia sme už naplno fungovali. Aj včera sme tu boli do večera lebo sme mali akútny problém. Bernský salašnícky pes zjedol okrem iného kukuricu, zdulo ho a stočil sa mu žalúdok, do večera sme ho operovali,“ uzavrela Katarína Čentéšová.

Ďalšie informácie o najväčšej veterinárnej klinike v Piešťanoch a okolí nájdete na adrese www.veterinarnaklinikazverland.sk.

[nggallery id=1736]

Text a foto: M. Palkovič

Populárne články