Úvod Aktuality V Novom Meste nad Váhom idú schvaľovať zákaz umiestnenia herní a kasín

V Novom Meste nad Váhom idú schvaľovať zákaz umiestnenia herní a kasín

REKLAMA
Mlyny

V Novom Meste nad Váhom chystajú nariadenie o zákaze umiestnenia herní a kasín na území mesta. Petíciu s názvom Zastavte hazard podpísalo 6328 obyvateľov. Samospráve ju petičný výbor odovzdal koncom septembra. Podľa obyvateľov v súvislosti s hraním hazardných hier dochádza na území mesta k narušovania verejného poriadku.

Prostredníctvom petície žiadali obyvatelia mestské zastupiteľstvo, aby prijalo všeobecne záväzné nariadenie, v ktorom bude ustanovené, že na celom území mesta nie je možné umiestniť herňu a kasíno. Zákaz sa má týkať všetkých budov uvedených v zákone. to vo všetkých budovách uvedených v zákone o hazardných hrách. Zároveň požiadali poslancov, aby vo VZN ustanovili zákaz umiestniť kasíno vo všetkých zákonom ustanovených budovách. Poslanci petícii vyhoveli a zaviazali prednostu úradu predložiť VZN zákaze umiestnenie herní a kasín. Poslanci sa budú týmto nariadením zaoberať 10. decembra. Ak ho schvália, účinnosť by malo nadobudnúť na prelome rokov.

Domoss Kupelne Viano 2019
Domoss Kuchyne Vian 2019

Po schválení nariadenia nebude môcť byť herňa umiestnená v hoteloch, moteloch, penziónoch budovách pre obchod a služby, ako aj v budovách pre kultúru a na verejnú zábavu a bytových domoch. Kasína nebude možné umiestniť rovnako v hoteloch, moteloch, penziónoch, budovách pre obchod a služby ako i v budovách pre kultúru a na verejnú zábavu.

Aký výpadok príjmov spôsobí zákaz umiestňovania herní a kasín, radnica Nového Mesta nad Váhom v materiáloch k VZN nezverejnila. Jej tohtoročné plánované príjmy z hazardných hier sú 100 000 €. Ide o odvod z výťažku stávkovej kancelárie a z hazardných hier prevádzkovaných prostredníctvom technických zariadení obsluhovaných priamo hráčmi a pri videohrách.

-th- Ilustr. foto: -mp-

REKLAMA