Connect with us

Aktuality

V laviciach aj staršie deti a študenti

Published

on

Reklama

Posledný týždeň pred letnými prázdninami sa môžu vrátiť do lavíc aj šiestaci až deviataci základných škô a stredoškoláci. A už od najbližšieho pondelka budú môcť školy zjemniť prísne bezpečnostné opatrenia, ktoré prijali proti šíreniu ochorenia Covid-19.

„Konzílium epidemiológov rozhodlo o zmene v otvorení materských škôl a základných škôl a Úrad verejného zdravotníctva SR tieto zmeny povolil,“ informoval na tlačovej konferencii minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling. 

Reklama

Stredné školy a šieste až deviate ročníky základných škôl budú otvorené na sedem pracovných dní od pondelka 22. júna do utorka 30. júna 2020. Dochádzka žiakov v tomto období nebude povinná, ale dobrovoľná. Rodičom, ktorí nedajú svoje deti do školy ale ostanú s nimi doma, bude preplatené ošetrovanie člena rodiny.

„Predpokladáme, že školy využijú tieto dni najmä na odovzdanie vysvedčení, prípadne na odovzdávanie učebníc a ukončenie ročníka. Určite nebudeme odporúčať žiadne skúšanie ani testovanie,“ zdôraznil minister školstva Branislav Gröhling. Školy však podľa neho môžu využiť návrat študentov a žiakov do tried na zistenie a overenie úrovne ich vedomostí, aby sa vedeli pripraviť na leto a nový školský rok.

Reklama

V rámci uvoľňovania hygienických a bezpečnostných opatrení od pondelka 15. júna už nebude povinné meranie teploty žiakov pri vstupe do školy a zrušia sa tiež mimoriadne obmedzenia na maximálny počet žiakov v triede alebo skupine. Zrušený je aj zákaz zmiešavania detí v triedach. Denná prevádzka škôl bude rozšírená z pôvodných deviatich hodín na desať. Tieto opatrenia sa od pondelka stávajú len odporúčanými, nie povinnými.

Zdroj: minedu.sk  Ilustr. foto: archív PNky

Populárne články