Connect with us

Aktuality

V kúpeľoch sa lieči pacient s guľkou v hlave

Published

on

Reklama
Reklama

Slovenské liečebné kúpele Piešťany sa stali stredobodom záujmu českých a slovenských médií, ktoré informovali o pacientovi z Líbye. Ten sem prišiel na liečenie s guľkou v hlave. Podľa Nového Času sa ho lekári boja operovať.

[singlepic id=22061 w=320 h=240 float=right]Guľka by totiž mohla vybuchnúť a ohroziť ďalších ľudí. Mohamed (18) utrpel toto aj ďalšie zranenie počas občianskej vojny. V Piešťanoch sa lieči už tri mesiace spolu s desiatkami ďalšími povstalcov.

Experti z Univerzitnej nemocnice Bratislava však jeho operáciu podľa Nového Času už niekoľkokrát odložili. Majú strach, že projektil s natlakovaným jadrom môže počas zákroku explodovať a ohroziť aj ďalších ľudí. „Po konzultácii zdravotného stavu s policajnými odborníkmi nám odporučili nemanipulovať s pacientom vzhľadom na bezpečnostné riziká,“ citoval Nový Čas námestníka riaditeľa nemocnice Miroslava Bždocha.

Vojenský pyrotechnik Matúš Kontro povedal, že náboj pri operácii nemôže vybuchnúť, ale pripustil aj výnimky, najmä v prípade ak je strela väčšia alebo dutá.

Reklama

Podľa informácií bývalej hovorkyne ministerstva zdravotníctva plne hradí pobyt povstalcov v kúpeľoch líbyjská strana. Údajne pre chýbajúce zdravotné záznamy týchto pacientov podal na konci minulého roka výpoveď niekdajší lekársky riaditeľ piešťanských kúpeľov Marián Jánoš.

(mp)

Populárne články