Connect with us

Aktuality

Pre priaznivcov Lida nebol dnes dážď prekážkou

Published

on

Reklama
Reklama

Ani dážď neodradil desiatku dobrovoľníkov od hrabania trávy na Lide. Hoci v sobotu 21. apríla počasie dopoludnia lákalo skôr na relax v teple domova, osem nadšencov revitalizácie piešťanského ostrova zobralo hrable a vidly a pustili sa do čistenia pláže, ktorú deň predtým pokosili traktorom pracovníci Povodia Váhu.

[singlepic id=28563 w=320 h=240 float=left]“Zvažovali sme, či akciu zrušíme, alebo nie. Boli sme odhodlaní pustiť sa do práce, i keď bolo jasné, že dnes veľké masy brigádnikov neprídu. V pozvánke sme informovali, že v prípade nepriaznivého počasia sa čistenie presúva o týždeň, avšak volali nám ľudia, že či prší, alebo neprší oni idú. Je priam neskutočné, že sú „fanatici“, ktorí dokážu venovať svoj čas dobrej veci za akýchkoľvek podmienok,“ s nadšením konštatoval Jozef Malík z občianskeho združenia Pro Civitate, ktoré akciu Krajšie Lido spoločnými silami iniciovalo. Hoci brigádnikov zvonku chladil dážď, z vnútra ich zohrievala práca a výborný čaj z Kursalonu.

[singlepic id=28564 w=320 h=240 float=right]S dažďom to napokon nebolo tragické a pred poludním už na brigádnikov vykúkalo spomedzi mračien slnko. „Podarilo sa nám pohrabať pokosenú trávu a lístie na vstupnej časti pod valom a asi polovicu pláže na brehu Váhu. V pondelok by mali prísť s traktorom ľudia z Povodia Váhu a odviezť vyhrabaný materiál. Keďže ešte zostala časť pláže nepohrabaná a taktiež treba rozhrnúť v styku s brehom štrk, ktorý upravil buldozér z Povodia Váhu, na budúci týždeň v sobotu plánujeme pokračovanie brigády. Podľa predpovede by malo byť už krásne slnečno. Očakávame teda tiež rodiny s deťmi, ktoré plánovali prísť dnes, ale počasie im to nedovolilo a pripravené hry sa uskutočnia o týždeň,“ povedal Radovan Pagáč zo združenia.

[singlepic id=28567 w=320 h=240 float=left]Breh Váhu na poludnie pri slnečnom počasí už dnes vyslovene lákal rozložiť si deku a relaxovať v krásnom prostredí. Aktivisti z OZ Pro Civitate plánujú v najbližších dňoch v spolupráci s piešťanským mestským úradom doriešiť ešte osadenie smetných nádob v lokalite, a tak po budúcotýždňovej brigáde bude Lido pripravené „začať chytať druhý dych“. Ďalšou fázou činnosti v prospech Lida by malo byť stretnutie všetkých zainteresovaných, čiže vlastníkov pozemkov, zástupcov mesta a aktivistov, z ktorého by mal vzísť plán ako dotiahnuť zámery z návrhov revitalizácie ostrova z minuloročnej súťaže študentov Lido – ostrov ľuďom, ktorú iniciovala krajinná architektka a poslankyňa Eva Wernerová.

Reklama

[nggallery id=1586]

Autor: ht Foto: T. Hudcovič

REKLAMA

Populárne články