Connect with us

Aktuality

V kraji nehôd pribudlo, vodiči v okrese Piešťany však jazdili opatrnejšie

Published

on

Reklama

Dopravná polícia zaevidovala na cestách Trnavského kraja za 4 mesiace roka 2016 celkom 164 dopravných nehôd. Oproti minulému roku došlo k nárastu o 18 nehôd, pričom až 47 z nich sa stalo v okrese Dunajská Streda. V okrese Piešťany zaznamenali od januára 11 dopravných nehôd, čo predstavuje oproti rovnakému obdobiu minulého roka mierny pokles, ale až sedem z nich bolo v apríli. V našom meste pritom najviac nehôd spôsobili cyklisti, zodpovední až za tri kolízie. Pozitívnou správou je, že na našich cestách nevyhasol ani jeden ľudský život. Hlavnou príčinou dopravnej nehodovosti v kraji bolo v 60-tich prípadoch porušenie povinnosti vodiča a 34-krát nedovolená rýchlosť jazdy.

auto 1

Reklama

V okrese Trnava sa stalo 34 dopravných nehôd, v okrese Galanta 27 dopravných nehôd, v okrese Senica 26 dopravných nehôd, v okrese Hlohovec 12 dopravných nehôd a v okrese Skalica 7 dopravných nehôd. Najvýraznejší nárast nehôd zaevidovali policajti v okresoch Dunajská Streda (+13), Galanta (+10) a Senica (+9). Pri nehodách prišlo od začiatku roka o život 7 osôb, čo je o dve viac ako vlani. Z toho 4 osoby tragicky zahynuli na cestách v okrese Trnava, 2 osoby v okrese Dunajská Streda a 1 osoba v okrese Galanta. Negatívny vývoj bol najmä v okrese Trnava, kde polícia eviduje nielen najviac smrteľných dopravných nehôd, ale aj ich najvýraznejší nárast.

Pozitívnym je pokles ťažko zranených, ktorých bolo 24 a naopak opačný trend zaznamenali príslušníci polície v počte ľahko zranených, ktorých bolo až 192 a ich počet sa zvýšil takmer o štvrtinu. Najviac ľahko zranených osôb bolo v okrese Dunajská Streda, kde sa zranilo 56 osôb a ich počet stúpol o 32 zranených. Nehody zavinili najviac vodiči motorových vozidiel, 142 (+15) dopravných nehôd. Zrážka s chodcom bola zaevidovaná pri 35 (+4) dopravných nehodách, z toho na priechode pre chodcov sa stalo 20 (+7) nehôd.

Reklama

nehoda1

V 11-tich prípadoch zavinili nehodu práve chodci, pri ktorých boli usmrtené 2 (+2) osoby, 6 (+1) ťažko zranených osôb, ľahko sa zranilo 32 (+5) osôb z toho 30 (+3) chodcov. Cyklisti spôsobili 7 (+2) dopravných nehôd a to okresoch Piešťany 3 (+3), Dunajská Streda 2 (+1), Trnava 1 (0) a Galanta 1 (0). Vodiči by si mali dávať väčší pozor v obciach, kde za posledné obdobie najviac vzrástol počet nehôd, najmä v okrese Dunajská streda, Galanta, Senica, Hlohovec a Piešťany.

Situácia na cestách bola v mesiaci apríl v Trnavskom kraji o niečo priaznivejšia. Počet nehôd klesol takmer vo všetkých okresoch okrem Galanty a Senice, kde došlo k nepatrnému nárastu. V okresoch Dunajská Streda a Galanta sa stali dve smrteľné dopravné nehody, avšak celkový počet následkov hodnotí polícia lepšie ako vlani. Výrazne poklesol aj počet nehôd s alkoholom, kým v minulom roku ich bolo 14, teraz policajti namerali alkohol iba v jednom prípade. Príčiny aj najčastejšie miesto nehôd kopírujú celkový trend od začiatku roka a na cestách trnavského kraja by mali vodiči zvýšiť opatrnosť v obciach a to hlavne na miestnych a účelových komunikáciách.

-lt/Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave/Foto: archív-

Populárne články