Úvod Aktuality V kauze predraženého CT padli prvé obvinenia

V kauze predraženého CT padli prvé obvinenia

REKLAMA
Knebl

Vývoj v kauze nákupu predraženého CT pre Nemocnicu Alexandra Wintera v Piešťanoch sa pravdepodobne po takmer roku od medializácie pohne dopredu 생활코딩 동영상 다운로드. Policajný vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry vzniesol obvinenia voči ôsmym osobám pre prečin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku v štádiu pokusu 마인크래프트 pc 최신버전 다운로드. Medzi obvinenými by mali byť podľa článku Denníka N okrem iných aj súčasná riaditeľka nemocnice Mária Domčeková, raper Ego – Michal Straka a ďalší členovia správnej rady 교보문고 ebook 다운로드. V prípade, že im bude dokázaná vina, trest sa bude pohybovať vo výške od 10 do 15 rokov.

DSC_7948

REKLAMA
Chlapci na panvici
Sheriff Taxi Piešťany

„Na základe medializovaných informácií vydal dňa 3 두사람 다운로드. novembra 2014 generálny prokurátor Jaromír Čižnár pokyn, aby orgány činné v trestnom konaní preskúmali okolnosti kúpy CT prístroja v Nemocnici Alexandra Wintera v Piešťanoch 포코팡 apk 다운로드. Za týmto účelom Generálna prokuratúra Slovenskej republiky vydala dňa 5. novembra 2014 písomný pokyn Krajskej prokuratúre v Trnave. Následne vyšetrovateľ NAKA Prezídia Policajného zboru SR po zadovážení dôkazov dňa 10 Download the assignment self-introduction form. februára 2015 začal trestné stíhanie pre prečin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku v štádiu pokusu. Na základe výsledkov dokazovania po začatí trestného stíhania vyšetrovateľ PZ dňa 10. septembra 2015 vzniesol obvinenie 8 osobám pre obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku v štádiu pokusu. V tejto chvíli bližšie informácie nebudeme špecifikovať, aby sa neohrozil priebeh vyšetrovania,“ uviedla v správe hovorkyňa Generálnej prokuratúry Andrea Predajňová Steel steel download.

Kvôli prípadu predraženého CT už zo svojich funkcií odstúpil predseda parlamentu Pavol Paška, ktorého médiá spájali s dodávateľskou firmou predraženého prístroja – Medical Group, ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská a aj podpredsedníčka parlamentu Renáta Zmajkovičová, ktorá v čase verejného obstarávania pôsobila ako predsedníčka dozornej rady nemocnice 윈도우 10 bitlocker 다운로드. Rozdiel v sume, za ktorú mala nemocnica CT kúpiť a jeho vtedajšej trhovej cene, sa pohyboval vo výške 600 000 eur.

domcekova1

„CT zariadenie a jeho parametre vysúťažené v tomto roku sú výsledkom zadaných súťažných podmienok a parametrov, ktoré museli uchádzači splniť a tie boli nastavené odborníkmi z odboru rádiológie pre potreby zdravotných výkonov, ktoré poskytujeme v našej nemocnici v súčasnej dobe, a ktoré plánujeme rozšíriť po sprevádzkovaní nového zariadenia,“ uviedla riaditeľka Nemocnice Alexandra Wintera Mária Domčeková v novembri po medializácii celého prípadu 아이폰 멜론 음악 다운로드.

Kauza piešťanského CT-čka hýbe Slovenskom od októbra 2014. Lekár Alan Suchánek a sestra Magdaléna Kovačovičová vtedy upozornili na predraženú cenu obstarávaného prístroja od firmy Medical Group a nezákonne navýšený počet členov správnej rady 콜 오브 듀티 4 다운로드. Za pravdu im vtedy dal súd, ktorý potvrdil, že zvýšenie počtu členov správnej rady je v rozpore so zákonom aj zakladacou listinou.

-lt- Zdroj: Denník N Foto: archív, Martin Palkovič, Richard Hesko

 

REKLAMA
Dompek Pizza donaskova sluzba