Úvod Aktuality V kauze CT pribudol ďalší obvinený, prípad do volieb uzavretý nebude

V kauze CT pribudol ďalší obvinený, prípad do volieb uzavretý nebude

REKLAMA

Polícia v uplynulých dňoch obvinila v kauze piešťanského CT ďalšiu osobu s iniciálami K. H., bližšie informácie o koho sa jedná, však zatiaľ ochrancovia zákona nezverejnili. V prípade nákupu predraženého prístroja padlo v septembri minulého roka už osem obvinení, ktoré sa týkali bývalej riaditeľky Márie Domčekovej, štyroch členov správnej rady a tiež troch členov odbornej komisie vsphere 6.5. Medzi nimi nefiguruje bývalá predsedníčka dozornej rady a poslankyňa za Smer Renáta Zmajkovičová. V prípade dokázania viny z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku hrozí obvineným väzenie 10 až 15 rokov 티비오늘 다운로드.

Kvôli prípadu predraženého CT už zo svojich funkcií odstúpil predseda parlamentu Pavol Paška, ktorého médiá spájali s dodávateľskou firmou predraženého prístroja – Medical Group 인도 지도 다운로드. Z postu ministerky zdravotníctva odišla Zuzana Zvolenská a aj podpredsedníčka parlamentu Renáta Zmajkovičová, ktorá v čase verejného obstarávania pôsobila ako predsedníčka dozornej rady nemocnice Windows 10 Explorer. Rozdiel v sume, za ktorú mala nemocnica CT kúpiť a jeho vtedajšej trhovej cene, sa pohyboval vo výške 600 000 eur.

REKLAMA
PN Taxi
Dompek Pizza 2021
Buenos pizza  burger

„Vzhľadom k predraženému nákupu CT prístroja – bolo vznesené obvinenie voči bývalým členom správnej rady, riaditeľke a výberovej komisii – spolu 8 ľudí 가디언즈 오브 갤럭시 vol.2 다운로드. Ako prebieha konanie, neviem. Ale v každom prípade mne medzi obvinenými chýbajú členovia dozornej rady, hlavne jej predsedníčka, ktorá bola o všetkom informovaná 백일의 낭군님 7화 다운로드. Najväčšia ryba je mimo,“ povedal nám v rozhovore minulý týždeň Alan Suchánek 마이크로소프트 오피스365 다운로드.

Kauza piešťanského CT-čka hýbe Slovenskom od októbra 2014. Lekár Alan Suchánek a sestra Magdaléna Kovačovičová vtedy upozornili na predraženú cenu obstarávaného prístroja od firmy Medical Group a nezákonne navýšený počet členov správnej rady 스키 사파리 다운로드. Za pravdu im vtedy dal súd, ktorý potvrdil, že zvýšenie počtu členov správnej rady je v rozpore so zákonom aj zakladacou listinou.

-lt/Zdroj: sme.sk/Foto: archív-

REKLAMA