Connect with us

Aktuality

V kauze CT pribudol ďalší obvinený, prípad do volieb uzavretý nebude

Published

on

Reklama
Reklama

Polícia v uplynulých dňoch obvinila v kauze piešťanského CT ďalšiu osobu s iniciálami K. H., bližšie informácie o koho sa jedná, však zatiaľ ochrancovia zákona nezverejnili. V prípade nákupu predraženého prístroja padlo v septembri minulého roka už osem obvinení, ktoré sa týkali bývalej riaditeľky Márie Domčekovej, štyroch členov správnej rady a tiež troch členov odbornej komisie. Medzi nimi nefiguruje bývalá predsedníčka dozornej rady a poslankyňa za Smer Renáta Zmajkovičová. V prípade dokázania viny z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku hrozí obvineným väzenie 10 až 15 rokov.

Kvôli prípadu predraženého CT už zo svojich funkcií odstúpil predseda parlamentu Pavol Paška, ktorého médiá spájali s dodávateľskou firmou predraženého prístroja – Medical Group. Z postu ministerky zdravotníctva odišla Zuzana Zvolenská a aj podpredsedníčka parlamentu Renáta Zmajkovičová, ktorá v čase verejného obstarávania pôsobila ako predsedníčka dozornej rady nemocnice. Rozdiel v sume, za ktorú mala nemocnica CT kúpiť a jeho vtedajšej trhovej cene, sa pohyboval vo výške 600 000 eur.

„Vzhľadom k predraženému nákupu CT prístroja – bolo vznesené obvinenie voči bývalým členom správnej rady, riaditeľke a výberovej komisii – spolu 8 ľudí. Ako prebieha konanie, neviem. Ale v každom prípade mne medzi obvinenými chýbajú členovia dozornej rady, hlavne jej predsedníčka, ktorá bola o všetkom informovaná. Najväčšia ryba je mimo,“ povedal nám v rozhovore minulý týždeň Alan Suchánek.

Kauza piešťanského CT-čka hýbe Slovenskom od októbra 2014. Lekár Alan Suchánek a sestra Magdaléna Kovačovičová vtedy upozornili na predraženú cenu obstarávaného prístroja od firmy Medical Group a nezákonne navýšený počet členov správnej rady. Za pravdu im vtedy dal súd, ktorý potvrdil, že zvýšenie počtu členov správnej rady je v rozpore so zákonom aj zakladacou listinou.

Reklama

-lt/Zdroj: sme.sk/Foto: archív-

Populárne články