Connect with us

Aktuality

V horúčavách si ešte viac podkúrili. Policajti "zbierali" opitých

Published

on

Reklama
Reklama

Policajti v trnavskom kraji riešili koncom minulého týždňa viacero vodičov, ktorí sa dopustili prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Za jazdu pod vplyvom alkoholu hrozí trest odňatia slobody až na 1 rok.

Policajti PMJ prichytili za volantom 6 opitých vodičov. 19 ročný Patrik nezvládol na Škoda Fabia riadenie a krátko po 05:00 h ráno narazil do lampy verejného osvetlenia a skončil na Hospodárskej ulici v TRnave na chodníku v kríkoch. Mladík mal v dychu viac ako 1,7 promile.
1,7 promile mala v dychu aj 28 ročná vodička na aute Mitsubishi ASX. Po Trnave sa preháňala rýchlejšie ako mala a policajti PMJ ju odstavili. Po pozitívnej dychovej skúške jej zadržali vodičský preukaz.

Okrem nich zistili policajti PMJ priamo v Trnave  ďalších 4 vodičov pod vplyvom alkoholu.  Dvadsaťdva ročná žena na aute Renault Clio narazila do stromov – 2,29 ‰. Päťdesiat ročný muž na aute Škoda Fabia – 2,81 ‰. Tridsaťštyriročný muž na aute Hyundai i40 – 1,67 ‰ a 45-ročný vodič Chevroletu Spark – 2,75 ‰.
V rámci trnavského okresu policajti riešili napríklad 39-ročného vodiča v obci Trstín s 1,19 ‰ i 37-ročného muža v obci Zeleneč, ktorý mal 2,31 ‰. V hlohoveckom okrese 22 ročný Tomáš narazil do zaparkovaného auta v meste Leopoldov, pričom mal 2,71 ‰.
„Za uplynulý týždeň rapídne vzrástol aj počet dopravných nehôd na cestách Trnavského kraja. Oproti rovnakému obdobiu v minulom roku sa ich počet takmer zdvojnásobil. V rovnakom trende sa pohybovali aj čísla týkajúce sa dopravných nehôd s alkoholom,“ informovali predstavitelia KR Policajného zboru v Trnave.
TS a foto KR PZ v Trnave

Populárne články