Connect with us

Aktuality

V Hlohovci budú hovoriť „Otvorene o extrémizme“

Published

on

Reklama

Občianska iniciatíva Zabudnuté Slovensko zavíta so svojim podujatím „Otvorene o extrémizme“ v utorok 19. septembra do  Hlohovca. Koncert a diskusia začína o 18:00 h v kine Úsmev na ulici M.R.Štefánika.

Občianska iniciatíva Zabudnuté Slovensko sa zajtra predstaví po prvý raz aj v západnom regióne Slovenska. Podľa vyjadrenia organizátorov si totiž uvedomujú, že témy a podnety, ktoré sa preberajú na ich diskusiách, sa týkajú celého Slovenska a i tento región Slovenska je takisto zasiahnutý plazivým vzostupom extrémizmu a nenávisti medzi ľuďmi navzájom…

Reklama

Ako hostia sa predstavia: prof. Pavel Traubner, muž, ktorý prežil holokaust, ďalej to bude historik Ústavu pamäti národa Patrik Dubovský, sociologička Oľga Gyarfášová a primátor Hlohovca Miroslav Kollár. Celú diskusiu bude viesť a moderovať novinár a fotograf Andrej Bán. Hudobne bude diskusiu sprevádzať pesničkár Miloš Janoušek.

Vstup na podujatie pre verejnosť je voľný a verejnosť bude mať možnosť zapojiť sa do diskusie.

Reklama

Hlavnými zástupcami iniciatívy a organizátormi sú novinár Andrej Bán a občiansky aktivista Michal Karako. Obsahovou stránkou je diskusia s verejne známymi osobnosťami na témy slobody, extrémizmu, xenofóbie, ale aj novodobej histórie Slovenska 20. storočia so zameraním na totalitné režimy, ktoré výrazne formovali a zasahovali do verejného aj súkromného života. Koncerty a diskusie sú zároveň vyjadrením spolupatričnosti jednotlivým regiónom Slovenska a akousi symbolickou podporou v tom, aby na nich „zodpovední“ ľudia mysleli a riešili konkrétne problémy v nich dlhodobo a adresne.

Podujatie je spoluorganizované mestom Hlohovec a Mestským kultúrnym centrom Hlohovec.
-red- Zdroj: Zabudnuté Slovensko

Populárne články