Úvod Aktuality V Drahovciach sa pustili do čistenia vodovodu. Pozriete sa, čo v ňom...

V Drahovciach sa pustili do čistenia vodovodu. Pozriete sa, čo v ňom tieklo pred a po vyčistení

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

V obci Drahovce sa pustili do čistenia vodovodných potrubí. Dôvodom je ich silné znečistenie a tým zhoršená kvalita dodávanej vody 정부 로고 다운로드. Čistenie sa realizuje po úsekoch a trvať by malo zhruba dva týždne.

Usadeniny vyplavované počas čistenia vodovodu

Vo vodovodných potrubiach i v prípade ukážkovej starostlivosti dochádza k vzniku usadenín a v starých kovových potrubiach aj ku korózii 윈도우7 기본게임 다운로드. Na stenách rúr potom žijú mikroorganizmy a usídľuje sa na nich biofilm. Dôsledkom je, že vám doma potom z kohútika tečie hrdzavá, či zakalená voda niekedy aj s mikrobiálnou záťažou Korean fonts.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

V obci Drahovce sa rozhodli riešiť situáciu so zaneseným vodovodným potrubím. Čistenie vodovodov odštartovalo vo štvrtok 15. júla. Realizuje ho spoločnosť Wilseko unikátnou patentovanou nemeckou technológiou čistenia potrubných rozvodov Comprex 매크로 다운로드. Na stredoeurópskom trhu ide o novinku.

Voda pretekajúca potrubím po vyčistení.
Ako čistenie funguje 감자별 다운로드?

Na vyčistenie potrubia sa používajú vysokovýkonné skrutkové kompresory, ktoré vháňajú vzduch do vodovodného potrubia medzi dvoma doskovými uzávermi. Voda v úseku tečie najprv pomalým laminárnym prúdením a následne sa do nej v impulzoch vháňa filtrovaný vzduch. Takto sa vytvárajú balíky z blokov vzduchu a vody, ktoré prúdia počas oplachu daným úsekom potrubia vysokou rýchlosťou 10 až 20 m/s. Vyvolajú tak enormné turbulencie so silnými strihovými a vlečnými silami, ktoré narúšajú  usadeniny a spoľahlivo ich vyplavujú.

Takáto voda tečie z potrubia počas čistenia:

 

V prvý deň z dôvodu extrémneho znečistenia hlavného rozvodu vody trvalo čistenie dlhšie ako v obci pôvodne plánovali. „Ospravedlňujeme sa za dlhšiu odstávku, avšak vo štvrtok sa  podarilo vyčistiť potrubia na uliciach podľa harmonogramu na štvrtok a piatok. Tým pádom v piatok a cez víkend bude zabezpečená dodávka vody takmer bez obmedzenia. V sobotu poobede bude zaktualizovaný zoznam ulíc na čistenie,“ informoval starosta obce Miroslav Ledecký.

Voda po vyčistení potrubia:

-red- Foto: screenshot Video: M. Ledecký

REKLAMA