Connect with us

Aktuality

V Arte pletú maskovacie siete pre ukrajinských vojakov. Potrebujú pomoc s materiálmi

V kultúrno-kreatívnom centre Arta momentálne vznikajú aj iné umelecké diela ako obrazy, fotografie, či grafiky. Ženy z ukrajinskej komunity tu získali zázemie, kde môžu pliesť maskovacie siete pre svojich vojakov, aby im pomohli chrániť životy. Momentálne potrebujú pomoc s materiálom.

Published

on

Reklama
Reklama

„Asi ste si všimli, že už niekoľko dní u nás stretávate dole v autoškole ukrajinskú komunitu, ktorá v týchto priestoroch pletie maskovacie siete pre ukrajinských vojakov. Aktivitu, ktorá až príliš pripomína proces vzniku umeleckého diela či performance sme sa rozhodli umiestniť na viditeľné miesto ako memento skutočnosti, že vojna na Ukrajine stále trvá, hoci sa o nej hovorí menej. Kultúrno-kreatívne centrum ARTA podporuje ľudí, ktorí museli opustiť svoje domovy kvôli invázii ruských vojsk,“ uviedli predstavitelia centra.

„Maskovacie siete sú nevyhnutné na záchranu ľudských životov. Momentálne by sme veľmi uvítali pomoc s materiálmi. Potrebujeme látky pokojne zo starých odevov, ktoré obsahujú minimálne 90 % bavlny, alebo ľanu. Svetlé farby môžu byť so vzorom. Ideálna je tiež stará posteľná bielizeň, ktorú zafarbíme do požadovanej farby a nastriháme. Nevhodná je trikotáž, teda pletené tkaniny. Sme veľmi vďační za vašu pomoc,“ hovorí Oleksandra Kiselenko, ktorá aktivity koordinuje.

Reklama

Prvá sieť s rozmermi 8 krát 3,5 metra, ktorú v Piešťanoch ukrajinské ženy a dievčatá vyrobili, už bola odoslaná na Ukrajinu. Momentálne pracujú na ďalšej.

Materiál na siete môžete priniesť do Arty na Kollárovej ulici medzi 11:00 h až 14:00 h, alebo ho nechať kedykoľvek na dvore domu na Brezovej ulici 8.

-red- Foto: Arta, OK

Populárne články