Connect with us

Aktuality

Ulice Piešťan budú v Street View o pár mesiacov

Published

on

Reklama

Spoločnosť Google odštartovala začiatkom apríla zber fotodokumentácie pre službu Street View na Slovensku. Vďaka záujmu používateľov a samospráv, priaznivému počasiu i dobrým dopravným podmienkam na cestách mohol Google úspešne nafotiť omnoho viac miest alebo ich dôležitých častí, než pôvodne plánoval. Na mape tak o pár mesiacov pribudnú aj zábery z Piešťan. Street View autá tak spoločne najazdili viac kilometrov, ako keby obišli celú zemeguľu pozdĺž rovníka.

[singlepic id=28063 w=320 h=240 float=right]Street View autá sa vydali do ulíc slovenských miest 11. apríla 2012 so zámerom nasnímať historicky a kultúrne dôležité mestá na Slovensku v podobe panoramatických fotografií. Samotné odštartovanie jázd vyvolalo veľký záujem verejnosti ako aj miestnych samospráv o túto službu a preto k pôvodne plánovaným 19 slovenských mestám a miestam v  ich okolí pribudli aj ďalšie zaujímavé destinácie alebo ich dôležité časti.

Reklama

Piešťany medzi prvými 19 mestami, ktoré Google plánoval snímať neboli. Upozornili sme na to v článku 10. apríla. Po prvom zverejnení zoznamu miet, ktoré sú do Street View zaradené požiadal mestský poslanec Michal Hynek (SMER-SD) ako zástupca samosprávy slovenskú pobočku Google, aby svoje rozhodnutie prehodnotila. O necelé dva týždne spoločnosť potvrdila, že špeciálne upravené autá mapovali aj naše mesto.

[singlepic id=28623 w=320 h=240 float=right]„Veľmi nás motivoval záujem obyvateľov miest a zástupcov samospráv. V spojení s priaznivými poveternostnými i dopravnými podmienkami je výsledok zberu fotodokumentácie nad všetky očakávania. Takmer vo všetkých slovenských mestách sa totiž autám podarilo zachytiť aspoň hlavnú ulicu či centrum, čo je z hľadiska informačnej hodnoty pre turistov kľúčové,“ hovorí Janka Zichová, PR manažérka českého a slovenského Googlu a dodáva: „Slovensko a jeho kultúrne, historické i prírodné bohatstvo tak za pár mesiacov budú môcť objaviť potenciálni turisti z celého sveta.“

Reklama

Autá nevynechali ani verejne dostupné miesta v našich národných skvostoch, ako je napríklad Tatranský národný park, Pieninský národný park, či Národný park Slovenský Kras. Nasnímali okolie slovenských jazier a vodných nádrží ako je napríklad Zemplínska Šírava, Domaša, Liptovská Mara, či Gabčíkovo a nenechali si ujsť ani slovenské kúpeľné mestá vrátane Piešťan, Bardejovských kúpeľov, či Rajeckých a Trenčianskych Teplíc.

Text: ts/red Foto: Pavol Korvín a Martina Ondrusová, Google

Populárne články