Connect with us

Aktuality

Navrhujú zrušiť zrýchlený vlak z Bratislavy do Piešťan

Published

on

Reklama
Reklama

Piešťancom pracujúcim v Bratislave sa možno bude už od decembra dochádzať domov ťažšie. Ministerstvo dopravy zverejnilo návrh Grafikonu vlakovej dopravy 2012/2013, ktorý ruší zrýchlený vlak ZR 1715 s pravidelným odchodom z Bratislavy o 21.04 h a príchodom do Piešťan 22.23 h.

[singlepic id=16240 w=320 h=240 float=right]„Často chodím týmto zrýchleným vlakom a z chystanej zmeny nie som nadšený. V Piešťanoch z neho vystupuje viac ľudí, takže tiež sa ich to dotkne,“ upozornil nás na problém čitateľ a dodal, že spoločné úsilie môže dopomôcť tomu, aby vlak nezrušili. Aktivitu môže vyvinúť aj radnica.

Zrýchlený vlak Bratislava – Nové Mesto nad Váhom je podľa návrhu grafikonu vlakovej dopravy úplne zrušený. V podobnom čase, s odchodom z Bratislavy o 20.53 h a príchodom do Piešťan 21.50 h má pribudnúť rýchlik R 1509, ten by mal však premávať iba v piatok. Od decembra by sa mohli preto Piešťanci dochádzajúci za prácou alebo školou do Bratislavy dostať domov iba rýchlikmi s odchodom o 19.53 h a 23.35 h.

Cestujúci môžu chystané zmeny pripomienkovať na Odbore dopravnej politiky Trnavského samosprávneho kraja do 8. júla.

Reklama

Text: M. Palkovič Ilustračné foto: T. Hudcovič

Populárne články