Úvod Aktuality Týždeň nehôd pod vplyvom alkoholu. V Sokolovciach nabúral vodič s 2,25 promile

Týždeň nehôd pod vplyvom alkoholu. V Sokolovciach nabúral vodič s 2,25 promile

REKLAMA
GM Dental Zubar

Policajti zaevidovali za posledný týždeň v Trnavskom kraji 15 vodičov, ktorí jazdili pod vplyvom alkoholu, z toho 8 vodičov si sadlo za volant s hodnotou vyššou ako jedno promile a dopustili sa prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky Watman download. Jeden z prípadov sa stal aj v piešťanskom okrese. V Sokolovciach nabúral vodič z Ružomberku, ktorý nafúkla 2,25 promile.

V 9 prípadoch bola pozitívna dychová skúška u vodičov nemotorových vozidiel Download the document viewer. Najviac alkoholu policajti zistili v závere týždňa, od piatku do nedele. V samotnom okrese Trnava pri bežných kontrolách a po dopravných nehodách namerali alkohol 5 vodičom Download Acronis True Image 2018.

REKLAMA
Knebl
Chlapci na panvici
Dompek Pizza donaskova sluzba
Sheriff Taxi Piešťany

V piatok, 11. 1. mala v nočných hodinách pozitívnu dychovú skúšku na alkohol 31 ročná žena z okr. Galanta, ktorá viedla auto Suzuki Ignis po obci Dobrá Voda lg전자 펌웨어 다운로드. Policajti jej namerali v dychu 2,54 promile. Krátko pred 17.00 h spôsobil dopravnú nehodu pod vplyvom alkoholu 53 ročný muž z Bukovej. Na vozidle VW Golf jazdil po obci Buková a v dychu mal viac ako 2 promile alkoholu Sad song download. Pri nehode sa nik nezranil.

V sobotu, 12. 1. zadržali policajti PMJ Trnava dvoch vodičov, ktorý sa po meste Trnava prevážali na autách v popoludňajších hodinách a pri bežnej kontrole im policajti namerali alkohol Windows 95 iso download. V jednom prípade išlo o 68 ročného Trnavčana na aute Ford Fiesta a v druhom prípade 39 ročného muža z okr. Trnava, ktorému policajti namerali 1,22 mg/l extraterritorial rights.

V okrese Piešťany boli policajti privolaní večer k dopravnej nehode. V obci Sokolovce narazil na aute Ford Galaxy do svahu a dopravnej značky 27 ročný Ružomberčan 예스 파일 다운로드. Po udalosti ho policajti vyzvali, aby sa podrobil orientačnej dychovej skúške, pri ktorej mu namerali v dychu 2,25 promile.


Víkendovým „rekordérom“ sa stal v nedeľu 51 ročný muž z Levoče 2018 포토샵 cc 다운로드. V podvečerných hodinách riadil vozidlo Škoda Octávia po Ulici Zelenečskej v Trnave. S autom vyšiel na stredový ostrovček, narazil do dopravného značenia a v jazde pokračoval cez protismer do kruhového objazdu Photoworks v1 5. V jazde ho zastavil až čelný náraz s autom VW Passat. Policajti mu v dychu namerali po nehode najskôr 2,64 mg/l a neskôr 2,21 mg/l. Svojou jazdou pod vplyvom alkoholu spôsobil škodu za viac ako 5100 eur.

Všetkých vodičov, ktorý jazdili pod vplyvom alkoholu, polícia zadržala a umiestnila do cely policajného zaistenia. V tzv. super rýchlom konaní ich poverený policajt obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V zmysle zákona hrozí za uvedený prečin trest odňatia slobody až na 1 rok, v prípade vodiča, ktorý mal viac ako 5 promile, zákon stanovuje vyššiu sadzu až na 2 roky.

„Polícia dôrazne apeluje na vodičov, aby v takýchto prípadoch nesadali za volant auta a využili iný spôsob prepravy. Alkohol za volantom neohrozuje na živote len samotného vodiča ale aj ostatných, ktorí sa snažia správať na cestách zodpovedne,“ upozorňuje  Mária Linkešová, hovorkyňa KR PZ v Trnave.

TS KR PZ Trnava/red

REKLAMA