Connect with us

Aktuality

Trnavský zimný štadión bude mať novú strojovňu za 1,5 milióna eur

V polovici apríla začnú na trnavskom zimnom štadióne práce na výmene strojovne. Mesto investuje do zariadenia chladiaceho dve ľadové plochy takmer 1,5 milióna eur.

Published

on

Reklama
Reklama

Nová strojovňa má nahradiť zastaranú pôvodnú strojovňu chladenia, pričom má dôjsť k zníženiu prevádzkových nákladov a potreby opráv a servisov. Práce majú začať 19. apríla a potrvajú do 10. októbra.

„Rekonštrukcia strojovne zabezpečí odstránenie núdzového stavu chladenia, zníži množstvo chladiva v primárnom okruhu a zabezpečí možnosť chladiť každú plochu samostatne. Chladiaci systém bude pracovať v automatickom režime nevyžadujúcom stálu obsluhu. Pôvodné zariadenie bude demontované a ekologicky zlikvidované, potrubný rozvod chladenej nemrznúcej zmesi sa napojí v strojovni na existujúce potrubné rozvody k dvom ľadovým plochám,“ informoval na sociálnej sieti Peter Bročka, primátor mesta Trnava.

Cena novej strojovne je 1,47 mil. eur. Kritériom hodnotenia pre výber dodávateľa bola podľa primátora okrem ceny diela aj množstvo vyprodukovaného CO2 počas celkovej dĺžky životnosti zariadenia ako posúdenie celkového vplyvu chladiaceho zariadenia na oteplenie Zeme v zmysle najnovšej smernice EÚ o eko-dizajne chladiarenskej technológie.

Štadión v Trnave má dve ľadové plochy. Hlavnú s rozmermi 60×30 m a tréningovú s rozmermi 60×28 m, ktorá je využívaná hlavne na verejné korčuľovanie a korčuľovanie pre školy. Na štadióne, ktorý prevádzkuje príspevková organizácia Správa kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava, pôsobia športové kluby HK Gladiators Trnava, Krasokorčuliarsky klub Trnava, Ice Skating Trnava a Korčuliarsky klub Trnava.

Reklama

-red- Foto: FB P. Bročka

Populárne články