Connect with us

Aktuality

Trnavskí policajti zatýkali na skládke, prísť by mali aj do Piešťan

Published

on

Reklama

Vodiča nákladného auta zadržali pri vysýpaní odpadu, následne zásahová skupina zatkla konateľa firmy. Trnavská polícia sa zamerala na trestnú činnosť, ktorá bola doteraz postihovaná iba v minimálnej miere. Prichytiť páchateľov vyvážajúcich odpad na čierne skládky sa podarí len výnimočne. Na základe dôkazov, ktoré sa v podarilo zozbierať počas minulého týždňa obvinil vyšetrovateľ 37-ročného Trnavčana z prečinu neoprávneného nakladania s odpadmi.

[singlepic id=45399 w=320 h=240 float=left]

Reklama

Vyšetrovateľ kriminálnej polície v Trnave obvinil v piatok (26.7.) 37 ročného Trnavčana z prečinu neoprávneného nakladania s odpadmi. Na pozemku s ornou pôdou, v katastrálnom území Trnava (Farárske), ktorého vlastníkom je Slovenský pozemkový fond, vyrástla nelegálna skládka odpadu.

„Podľa zistení polície, na skládku vyvážali odpad najmenej od januára toho roka. Týždenne bolo na pole vyvezených zhruba 10 kontajnerov so  stavebným odpadom,“ informovala krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová. V kontajneroch bol podľa jej slov aj azbest, plasty, drôty a koberce. „Dlhodobým navážaním odpadu a jeho prekrývaním ornicou vznikla skládka s objemom asi 4 800m3. Jej odstránenie a uvedenie pozemku do pôvodného stavu by predstavovalo, podľa odborného vyjadrenia, sumu 135 tisíc eur.“

Reklama

Policajti najprv pri vysýpaní odpadu zadržali vodiča nákladného auta. Následne na základe príkazu na prehliadku nebytových priestorov v susedstve skládky a s pomocou zásahovej skupiny zatkli konateľa firmy. „Po vykonaní procesných úkonov a vypočutí viacerých svedkov, vyšetrovateľ vzniesol obvinenie voči konateľovi firmy, Dušanovi z Trnavy a zároveň spracoval podnet pre prokurátora na jeho väzobné stíhanie. Obvinený je v súčasnosti stíhaný na slobode a za prečin neoprávneného nakladania s odpadmi v značnom rozsahu mu v prípade uznania viny hrozí odňatie slobody na jeden až päť rokov,“ dodala hovorkyňa.

Skládky so stavebným odpadom sú aj v okolí Piešťan. Ne jednu z nich sme upozornili už v decembri 2011. Našiel sa na nej obklad z piešťanskej Kolonády, ktorý tam bol údajne vyvezený omylom a krátko po vydaní článku odstránený. Rok po vyčistení tohto miesta čierna skládka rastie opäť.

Prečítajte si tiež: Skládky nahlásené cez mobil odstraňujú aktivační pracovníci

[nggallery id=2419]

Text: Tlačová správa/red Foto: Krajské riaditeľstvo PZ

Populárne články