Úvod Aktuality Trnavská župa sa posunula v rebríčku transparentnosti

Trnavská župa sa posunula v rebríčku transparentnosti

Župan Jozef Viskupič
REKLAMA

V rebríčku žúp zostavenom Transparency International Slovensko (TIS) v rámci projektu Otvorená samospráva, obsadila Trnavská župa štvrté miesto the oa 다운로드. V porovnaní s posledným hodnotením v roku 2017 sa kraj zlepšil o 15,9 percentuálneho bodu, čím poskočil z predposledného, siedmeho miesta Pebook app.

Slovenské samosprávne kraje sú v polovici piateho obdobia transparentnejšie ako kedykoľvek predtým. V rôznej miere sa o to zaslúžili najmä noví župani podporovaní stredopravými koalíciami, ktorí zasadli do kresiel po voľbách v roku 2017 Endhiran 다운로드.

REKLAMA
Knebl
Sheriff Taxi Piešťany
Chlapci na panvici
PN Taxi
Buenos pizza  burger
Dompek Pizza donaskova sluzba

Všetci presadili zmeny k lepšiemu, no žiadnemu sa nepodarilo dotiahnuť na vysoké skóre Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) vedeného Jaroslavom Baškom Download Cadillac and Dynaso.

Trenčiansky kraj tak zostáva najotvorenejšou slovenskou župou.

Vyplýva to z najnovšieho rebríčka transparentnosti žúp, ktorý už po piatykrát pripravila organizácia Transparency International Slovensko solidworks 다운로드.

„Aj mimovládny sektor ocenil, že plníme predvolebný sľub zvyšovania transparentnosti. Otvorili sme župný úrad ľuďom a verejnej kontrole, čím sme sa zaradili medzi skokanov tohto ročníka hodnotenia TIS. Stále však vidím priestor na ďalšie zlepšovanie a som presvedčený, že dokončením rozbehnutých projektov sa v najbližšom hodnotení posunieme ešte vyššie,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Trnavská župa vníma najvýraznejší posun v oblasti elektronických služieb pre ľudí, či oblasti týkajúcej sa zverejňovania informácií o rokovaniach a hlasovaniach Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja, či realizácií plnohodnotného participatívneho rozpočtu.

„Som rád, že aj nezávislý hodnotiteľ TIS potvrdil, že župy za ostatné obdobie urobili veľký skok dopredu a svoju akcieschopnosť dokazujú dennodenne aj teraz počas koronakrízy. Pokiaľ sa nám v najbližšom čase podarí presadiť aj rozumné zmeny v oblasti kompetencií, ktoré navrhujeme v rámci dokončenia reformy verejnej správy, som presvedčený, že župy môžu byť motorom našich regiónov,“ doplnil trnavský župan Viskupič, ktorý je zároveň aj predsedom Združenia samosprávnych krajov SK8.

 Transparency International vo svojej správe konštatuje, že „Skóre transparentnosti slovenských žúp vzrástlo za dva a pol roka o takmer deväť percentuálnych bodov (pb) na novú hodnotu 63,3% (v roku 2017 dosahovalo 54,3%). Ide tak o najväčší skok v histórii meraní transparentnosti krajov. Župy sú dnes otvorenejšie ako stovka najväčších slovenských miest, ktorá v hodnotení z roku 2018 dosiahla 57%. Po prvýkrát sa v transparentnosti dokázal zlepšiť každý z ôsmich krajov, celkovo napredovali až v desiatich z jedenástich hodnotených oblastí.“

Zdroj: Tlačová správa TIS/Tlačová správa TTSK

REKLAMA