Úvod Aktuality Trnavčan sa vydával za sudkyňu aj advokáta, hrozí mu až 10 rokov...

Trnavčan sa vydával za sudkyňu aj advokáta, hrozí mu až 10 rokov väzenia

REKLAMA
Skola Rakovice

27-ročný muž sľuboval, že dokáže pomôcť s osobným bankrotom. Od poškodených postupne vylákal 5 800 eur. Jediným subjektom oprávneným podať na súd návrh na osobný bankrot je Centrum právnej pomoci 포토샵 다운로드.

„Pod fiktívnou identitou sudkyne vystupoval na sociálnych sieťach na webe a presvedčil najmenej 14 osôb z celého Slovenska, že im pomôže najmä pri riešení tzv 실버 패스트 다운로드. osobných bankrotov a ďalších právnych záležitostí,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Mária Linkešová 포켓몬스터 하트골드 드라스틱 다운로드.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi
Knebl
Dompek Pizza 2021

Obvinený muž pri osobných stretnutiach následne vystupoval ako znalý právnik, advokát, prípadne asistent vymyslenej sudkyne. S poškodenými osobami komunikoval presvedčivo, sebavedome, a dokonca používal právnu terminológiu a predstieral známosti a spoluprácu s fiktívnou správkyňou konkurznej podstaty Notosans.

Jeho klienti sa s ním stretávali často doma, v obchodných centrách, na parkoviskách, ale aj v rôznych podnikoch. Za vybavenie prisľúbených právnych záležitostí od nich inkasoval odmeny podľa finančných možností konkrétneho klienta, od 100 eur do 1 200 eur 인텔리j 무료 다운로드. Od poškodených takto postupne vylákal viac ako 5800 eur.

 „Na základe trestného oznámenia vyšetrovateľ vykonal potrebné dokazovanie, v rámci ktorého bolo zistené, že Dávid nie je a ani nikdy nebol právnikom, pričom na výkon právnických povolaní ani nemá potrebné vysokoškolské vzdelanie. V minulosti už bol súdne trestaný za podvod, keď sa vydával za lekára. V jeho prípade môžeme hovoriť o tzv. druhovej recidíve. Trestný zákon stanovuje za zločin podvodu trest odňatia slobody vo výmere 3 až 10 rokov,“ dodala hovorkyňa.

Polícia upozorňuje občanov, že jediným subjektom oprávneným podať na súd návrh na osobný bankrot je Centrum právnej pomoci, ktoré je štátnou rozpočtovou organizáciou Ministerstvom spravodlivosti SR, pričom konzultáciu k osobnému bankrotu Centrum poskytuje bezplatne. Centrum taktiež poskytuje právnu pomoc občanom po celom Slovensku, ktorí si pre nedostatok finančných prostriedkov nemôžu dovoliť využívať právne služby advokátov. Viac informácií nájdete na ich stránke centrumpravnejpomoci.sk.

Zdroj: KR PZ v Trnave

REKLAMA