Connect with us

Aktuality

Tragická nehoda blokovala diaľnicu v oboch smeroch

Published

on

Reklama

Vodič poľského kamiónu sa pravdepodobne nevenoval riadeniu vozidla, narazil do zvodidiel. Pri nehode, ktorá zablokovala diaľnicu D1 pri Trnave v oboch smeroch, prišiel o život.

kamion

Reklama

„Dnes krátko po polnoci došlo opäť k tragickej dopravnej nehode na diaľnici D1. Vodič poľského kamiónu Mercedes Benz Axor, ktorý mal na ložnej ploche naložené Iveco, jazdil po diaľnici D1 v smere na Bratislavu. Pri Trnave z nezistených príčin narazil do zvodidiel na pravej strane a následne bolo auto odhodené do stredových zvodidiel,“ uviedla policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Zadná časť auta prešla podľa jej slov do protismeru a predná zostala na betónových zvodidlách. Z ložnej plochy sa uvoľnilo prevážané Iveco, ktoré spadlo na cestu v protismere. V tom čase sa smerom na Žilinu pohybovalo auto Mercedes Vito, ktorého vodič nestačil ubrzdiť a narazil do uvoľneného Iveca. Pri nehode utrpel ľahké zranenia.

Reklama

Pri prvotnom náraze do zvodidiel vpravo sa na kamióne Mercedes Benz Axor odtrhla jeho palivová nádrž a po ceste sa rozliala nafta. Vodič v tom istom smere idúcej Hondy CR-V nestačil ubrzdiť a do palivovej nádrže narazil. Pri nehode sa nezranil.

„Vodič poľského kamióna, ktorý sa pravdepodobne nevenoval plne vedeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke, utrpel zranenia, v dôsledku ktorých zomrel. Jeho spolujazdec sa zranil ľahko. Presné príčiny a okolnosti polícia vyšetruje,“ uviedla hovorkyňa a apelovala na vodičov, aby nepreceňovali svoje sily a schopnosti.

„Niekedy stačí sekunda nepozornosti a môže dôjsť ku kolízii s fatálnymi následkami. Zákon jednoznačne hovorí, že vodič je povinný venovať sa plne vedeniu vozidla a sledovať situáciu v cestnej premávke. V týchto horúcich dňoch môžu aj vodiči ľahšie podľahnúť únave, preto by mali sadať za volant len riadne oddýchnutí a včas reagovať na únavu svojho tela. Podľa zákona vodič nesmie viesť vozidlo, ak je jeho schopnosť viesť vozidlo znížená najmä úrazom, chorobou, nevoľnosťou alebo únavou.“

Zdroj: KR PZ Trnava

REKLAMA

heaven rest

Populárne články