Connect with us

Aktuality

Tragédia v Maduniciach. Mladý muž sa utopil pri pokuse odstrániť poruchu kanalizácie

Published

on

Reklama

V nedeľu 25. júla došlo k tragickej udalosti v Maduniciach, keď sa dvaja muži snažili preveriť poruchu na kanalizácii rodinného domu.
„Vo dvore rodinného domu sa snažili dvaja muži preveriť poruchu na kanalizácii. Po vstupe do prázdnej žumpy, cez ktorú už prechádzalo potrubie, došlo k jeho poškodeniu. Oboch mužov zalial obsah kanalizácie. Staršieho muža, vo 62 rokov, sa podarilo rodine a susedom vytiahnuť,“ uviedla Mária Linkešová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Trnave.
„Osoba, ktorú sa podarilo vytiahnuť sa nadýchala toxického amoniaku a preto jej bola poskytnutá prvá predlekárska pomoc. Druhá osoba, ktorá zostala uviaznutá vo vnútri, sa nachádzala 0,5 metra pod hladinou vody. Jeden zo zasahujúcich hasičov pomocou ochranných pomôcok a lana vliezol dovnútra šachty a osobu vytiahol. Aj napriek okamžitej resuscitácií, ktorá bola poskytnutá, sa 33-ročného muža nepodarilo oživiť. Tretia osoba, ktorá bola účastná pri udalosti, utrpela hlboký šok. Napriek poskytnutej krízovej intervencií príslušníkmi, bola prevezená pre zdravotné komplikácie do nemocnice,“ dodala Lena Košťálová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave.
-red- TS KR PZ V Trnave, KR HaZZ v Trnave

Reklama

Populárne články