Connect with us

Aktuality

Tragédia v Dubovanoch, mladík zrazil dve školáčky, obe zomreli

Published

on

Reklama

Tragédia, pri ktorej prišli o život dve dvanásťročné školáčky, sa stala včera 19. januára popoludní v centre obce Dubovany. Devätnásťročný mladík z Dubovian na Citroene ZX zrazil Simonku a Alicu, krátko potom čo vystúpili z autobusu.

[singlepic id=9238 w=320 h=240 float=left]Podľa očitých svedkov išlo auto veľkou rýchlosťou, údajne až 130 km/h. Po náraze vraj telá dievčat leteli niekoľko metrov. Auto napokon vrazilo do betónového stĺpu a skončilo v jarku. K nehode prišli záchranári z Piešťan. V skupine hasičov bol aj otec jedného z dievčat. Keď zistil, že jednou zo zranených, je jeho jediná dcéra Alica, skolaboval. Obe dievčatá odviezli sanitky do nemocnice v Trnave. Žiaľ Simonka počas prevozu zraneniam podľahla. Alica sa podrobila  operácii, avšak nadránom aj ona podľahla zraneniam.

Reklama

[singlepic id=9239 w=320 h=240 float=right]Šofér Citroenu utrpel taktiež zranenia. Lekár mu vzal krv na zistenie prítomnosti alkoholu v krvi. Podľa obyvateľov obce vodič jazdil bez „vodičáku“, pretože mu ho polícia už predtým zadržala. Túto informáciu bezprostredne po nehode krajský riaditeľ polície v Trnave Imrich Puha nepotvrdil ani nevyvrátil. Polícia v ďalších hodinách po nehode informovala, že mladík, ktorý mal vodičský preukaz niečo vyše roka,  dostal vlani v septembri pokutu za prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti v obci a taktiež za technický stav vozidla. V uplynulých dvoch mesiacoch bol obvinený z dvoch krádeží a ublíženia na zdraví.

[singlepic id=9240 w=320 h=240 float=left]Na škole vo Veľkých Kostoľanoch, kde obe dievčatá chodili do piatej triedy visí čierna zástava a pre budovou horia sviečky v tvare srdca. Spolužiakom pomáhajú prekonať traumu z nešťastia psychológovia z tímu krízovej intervencie Modrý anjel.

Reklama

Autor: db Foto: oi

Populárne články