Úvod Aktuality Tragédia na D1 – vodič zrejme zaspal za volantom

Tragédia na D1 – vodič zrejme zaspal za volantom

REKLAMA
Mlyny

Včera sa na diaľnici D1 neďaleko Trnavy odohrala tragická dopravná nehoda. Seat Alhambra sa dostal mimo cesty a narazil do stromu. Vodič na mieste zomrel, dvaja spolujazdci skončili so zraneniami v nemocnici.

„K nehode došlo na v smere na Bratislavu v k. ú. obce Cífer. 37 ročný vodič z okr. Čadca išiel na aute Seat Alhambra v pravom jazdnom pruhu. Počas jazdy dostal pravdepodobne mikrospánok, prešiel na nespevnenú časť do rigola a vzápätí narazil do stromu. Nárazom došlo k prevráteniu auta a k zakliesneniu vodiča, ktorý vážnym zraneniam na mieste nehody podľahol,“ informovala Mária Linkešová, hovorkyňa KR PZ v Trnave.

Domoss Kuchyne Vian 2019
Domoss Kupelne Viano 2019

Podľa jej vyjadrenia boli vo vozidle okrem vodiča ďalšie dve osoby. 35 ročný spolujazdec sa zranil ťažko a druhý, 24 ročný, muž ľahko. Obaja boli prevezení so zraneniami do nemocnice. Polícia začala vo veci trestné stíhanie pre prečin usmrtenia a na objasnenie príčin nehody bol prizvaný na miesto udalosti aj súdny znalec z odboru cestná doprava. „Polícia apeluje na vodičov, aby nepodceňovali únavu za volantom. Strata koncentrácie aj na pár sekúnd môže zmariť plány nielen vodičovi ale aj iným. Ide o veľa, ide o život!“ upozorňuje M. Linkešová.,

Zdroj: TS KR PZ Trnava Foto: KR PZ Trnava

REKLAMA