Connect with us

Aktuality

Tradičné umelecké remeslá štartujú už tento piatok

Podujatie Tradičné umelecké remeslá, ktoré už v Piešťanoch pevne zapustilo korene odštartuje tento rok v piatok 19. mája. Do augusta sa ešte remeselníci predstavia v ďalších šiestich slovenských mestách respektíve miestach – v Skalici, Dubnici nad Váhom, na Štrbskom Plese, v Námestove, v Senci a na hrade Červený kameň.

Published

on

Reklama
Reklama

História Tradičných umeleckých remesiel sa začala písať práve v Piešťanoch už v roku 2009. Z kúpeľného mesta sa potom akcia presunula aj do ďalších lokalít. Na podujatiach sa zúčastňuje 70 až 180 ľudových výrobcov nielen zo Slovenska, ale i zo zahraničia. Prezentovať sa môžu iba ľudoví výrobcovia, ktorí svoje výrobky aj predvádzajú a  vlastnoručne vyrábajú. Sú to keramikári, drotári, čipkárky, drevorezbári, tokári, remenári, medovnikári, košikári, výrobcovia kraslíc, šperkov, šúpolienok, tkáči, kováči a veľa iných, tradičných remesiel. Najviac remeselníkov pravidelne prichádza na úvod sezóny do Piešťan.

Remeselníkov na Kúpeľnom ostrove môžete stretnúť v piatok od 11.00 do 18.00 h, v sobotu od 9:00 h do 18:00 h a v nedeľu od 9:00 h do 17:00 h.

Krojovaný sprievod remeselníkov je naplánovaný na sobotu 10:00 h. V nedeľu o 15:00 h si môžete s deťmi užiť vystúpenie Stražanovho bábkového divadla.

Reklama

-red- Zdroj: Tradičné umelecké remeslá

Ilustr. foto: -mp-, -lt-

Populárne články