Úvod Aktuality Testovanie: V Piešťanoch poradie podľa abecedy neplatí, viaceré obce uprednostnia miestnych

Testovanie: V Piešťanoch poradie podľa abecedy neplatí, viaceré obce uprednostnia miestnych

REKLAMA
Esesko

V kúpeľnom meste sa v sobotu a v nedeľu ráno otvorí 21 odberných miest, ďalšie sú v okolitých obciach. Zatiaľčo v Piešťanoch bude testovanie prebiehať nepretržite, na dedinách môžu mať zdravotníci prestávky 큐라 프로그램 다운로드. Všetky aktuálne dostupné informácie o odberných miestach nájdete v mape na konci článku.

Každý sa počas nadchádzajúceho víkendu môže nechať na ochorenie covid-19 otestovať kdekoľvek a kedykoľvek, úrady však odporúčajú, aby ľudia využívali najbližšie odberné miesta cj 서체. Armáda totiž distribuuje antigénové testy podľa počtu obyvateľov, veľa áujemcov z iných lokalít by preto mohol spôsobiť nedostatok materiálu pre miestnych 생활코딩 동영상 다운로드.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Piešťanská radnica odhaduje, že v kúpeľnom meste by sa mohlo nechať testovať viac než 20-tisíc ľudí. Vyše 19-tisíc obyvateľov Piešťan je totiž vo veku od 10 do 65 rokov 마인크래프트 pc 최신버전 다운로드.

Mesto pripravilo dve miesta, na ktorých bude testovanie prebiehať v exteriéri. Ide o Prírodné kino a Skleníkové hospodárstvo Služieb mesta Piešťany 교보문고 ebook 다운로드.

Dve miesta sú aj na Kúpeľnom ostrove, personálne ich z vlastných kapacít zabezpečujú Slovenské liečebné kúpele Piešťany. Ide o Kúpalisko Eva a Kongresové centrum, v ňom začnú odbery záujemcom z radov verejnosti robiť v sobotu aj v nedeľu až po 13.00 h.

Parkovanie je v celých Piešťanoch počas víkendu zdarma, platí to aj pre Kúpeľný ostrov.

Situáciu bude monitorovať mestská polícia. Ak sa pri niektorom z odberných miest zhromaždí veľké množstvo ľudí, policajti ich budú informovať o možnosti využiť iné blízke miesto, kde je záujemcov o testovanie menej.

„Na základe dopytov občanov Piešťan a po dohode s veliteľom odberového miesta oznamujeme, že na odberových miestach v obci Drahovce, budú uprednostňovaní občania Drahoviec,“ oznámil starosta Miroslav Ledecký s tým, že materiál na testovanie je dodaný na počet obyvateľov. Uprednostňovať miestnych plánujú aj starostovia ďalších obcí piešťanského regiónu.

V okrese Piešťany je celkovo 54 odberných miest. Ich kompletný zoznam nájdete na tejto adrese.

Postup testovania na odbernom mieste:
– Po vstupe do odberného miesta si vydezinfikujte ruky. Dezinfekčné prostriedky budú na mieste k dispozícii.
– Následne Vás čakajú jednoduché administratívne úkony – určenému pracovníkovi sa preukážete občianskym preukazom a kartičkou poistenca.
– Vypíšete formulár potrebný na registráciu.
– Po registrácii dostane pridelené číslo a vreckovku.
– Pristúpite k odpadkovému košu, vyfúkate si nos a odkašlete, zahodíte vreckovku.
– Zdravotníkovi odovzdáte pridelené číslo.
– Zdravotník Vám následne odoberie vzorku z nosohltana jemnou tyčinkou.
– Na výsledky počkáte vo vyhradenom, vydezinfikovanom priestore.
– Zdravotník Vás privolá podľa prideleného čísla k pracovisku.
– Opäť predložíte zdravotníkovi občiansky preukaz.
– Zdravotník vypíše certifikát, kde vyznačí výsledok Vášho testu.
– Zdravotník Vám odovzdá certifikát v zatvorenej obálke, kde bude poučenie, čo robiť v prípade negatívneho a pozitívneho výsledku.
– Odchádzate z odberného miesta, v prípade pozitívneho výsledku do domácej 10-dňovej karantény.

Text a foto: Martin Palkovič

REKLAMA