Úvod Aktuality Testovanie: V Piešťanoch poradie podľa abecedy neplatí, viaceré obce uprednostnia miestnych

Testovanie: V Piešťanoch poradie podľa abecedy neplatí, viaceré obce uprednostnia miestnych

REKLAMA

V kúpeľnom meste sa v sobotu a v nedeľu ráno otvorí 21 odberných miest, ďalšie sú v okolitých obciach. Zatiaľčo v Piešťanoch bude testovanie prebiehať nepretržite, na dedinách môžu mať zdravotníci prestávky 큐라 프로그램 다운로드. Všetky aktuálne dostupné informácie o odberných miestach nájdete v mape na konci článku.

Každý sa počas nadchádzajúceho víkendu môže nechať na ochorenie covid-19 otestovať kdekoľvek a kedykoľvek, úrady však odporúčajú, aby ľudia využívali najbližšie odberné miesta cj 서체. Armáda totiž distribuuje antigénové testy podľa počtu obyvateľov, veľa áujemcov z iných lokalít by preto mohol spôsobiť nedostatok materiálu pre miestnych 생활코딩 동영상 다운로드.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
Sheriff Taxi Piešťany
PN Taxi
Knebl
Chlapci na panvici
Dompek Pizza donaskova sluzba

Piešťanská radnica odhaduje, že v kúpeľnom meste by sa mohlo nechať testovať viac než 20-tisíc ľudí. Vyše 19-tisíc obyvateľov Piešťan je totiž vo veku od 10 do 65 rokov 마인크래프트 pc 최신버전 다운로드.

Mesto pripravilo dve miesta, na ktorých bude testovanie prebiehať v exteriéri. Ide o Prírodné kino a Skleníkové hospodárstvo Služieb mesta Piešťany 교보문고 ebook 다운로드.

Dve miesta sú aj na Kúpeľnom ostrove, personálne ich z vlastných kapacít zabezpečujú Slovenské liečebné kúpele Piešťany. Ide o Kúpalisko Eva a Kongresové centrum, v ňom začnú odbery záujemcom z radov verejnosti robiť v sobotu aj v nedeľu až po 13.00 h.

Parkovanie je v celých Piešťanoch počas víkendu zdarma, platí to aj pre Kúpeľný ostrov.

Situáciu bude monitorovať mestská polícia. Ak sa pri niektorom z odberných miest zhromaždí veľké množstvo ľudí, policajti ich budú informovať o možnosti využiť iné blízke miesto, kde je záujemcov o testovanie menej.

„Na základe dopytov občanov Piešťan a po dohode s veliteľom odberového miesta oznamujeme, že na odberových miestach v obci Drahovce, budú uprednostňovaní občania Drahoviec,“ oznámil starosta Miroslav Ledecký s tým, že materiál na testovanie je dodaný na počet obyvateľov. Uprednostňovať miestnych plánujú aj starostovia ďalších obcí piešťanského regiónu.

V okrese Piešťany je celkovo 54 odberných miest. Ich kompletný zoznam nájdete na tejto adrese.

Postup testovania na odbernom mieste:
– Po vstupe do odberného miesta si vydezinfikujte ruky. Dezinfekčné prostriedky budú na mieste k dispozícii.
– Následne Vás čakajú jednoduché administratívne úkony – určenému pracovníkovi sa preukážete občianskym preukazom a kartičkou poistenca.
– Vypíšete formulár potrebný na registráciu.
– Po registrácii dostane pridelené číslo a vreckovku.
– Pristúpite k odpadkovému košu, vyfúkate si nos a odkašlete, zahodíte vreckovku.
– Zdravotníkovi odovzdáte pridelené číslo.
– Zdravotník Vám následne odoberie vzorku z nosohltana jemnou tyčinkou.
– Na výsledky počkáte vo vyhradenom, vydezinfikovanom priestore.
– Zdravotník Vás privolá podľa prideleného čísla k pracovisku.
– Opäť predložíte zdravotníkovi občiansky preukaz.
– Zdravotník vypíše certifikát, kde vyznačí výsledok Vášho testu.
– Zdravotník Vám odovzdá certifikát v zatvorenej obálke, kde bude poučenie, čo robiť v prípade negatívneho a pozitívneho výsledku.
– Odchádzate z odberného miesta, v prípade pozitívneho výsledku do domácej 10-dňovej karantény.

Text a foto: Martin Palkovič

REKLAMA