Úvod Aktuality Testovanie: Druhé kolo v Piešťanoch nebude

Testovanie: Druhé kolo v Piešťanoch nebude

REKLAMA

Piešťany patria medzi okresy, v ktorých bolo počas prvého kola celoplošného testovania menej ako 0,7 % prípadov, druhé kolo tu preto nebude Warframe download. Rozhodol o tom Ústredný krízový štáb.

Celoplošné testovanie na ochorenie covid-19 sa na Slovensku uskutoční aj počas nasledujúceho víkendu (7 Download Adobe Acrobat. a 8. novembra). Piešťanský región však patrí medzi tie, v ktorých sa druhé kolo nebude konať.

REKLAMA
Knebl
PN Taxi
Buenos pizza  burger

„V percente pozitívnych testov boli výrazné rozdiely 우담바라 다운로드. Ústredná krízový štáb rozhodol, že druhé kolo celoplošného testovania bude, ale okresy v ktorých percento pozitívnych testov bolo nižšie ako 0,7 % dostanú výnimku 윈도우 업데이트 다운로드. Ide o 25 okresov a mestá Bratislava a Košice,“ oznámil predseda vlády Igor Matovič.

V piešťanskom regióne bol podiel pozitívnych testov podľa údajov zverejnených Úradom vlády SR iba 0,46 % 트릭아트 던전 다운로드. V Hlohovci to bolo 0,59 % a v Trnave 0,60 %. Ani v týchto susedných okresoch sa teda druhé kolo neuskutoční, s testovaním však musia počítať obyvatelia okresov Nové Mesto nad Váhom (0,89 %), Topoľčany (1,68 %), Myjava (1,40 %).

Igor Matovič ďalej informoval, že od nasledujúceho týždňa bude štát vo všetkých okresných mestách zriaďovať miesta, kde sa budú môcť ľudia nechať vyšetriť na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu zdarma.

Dvakrát do mesiaca budú pomocou antigénových testov vyšetrovať zamestnancov a pacientov v nemocniciach, ale aj personál a klientov zariadení sociálnych služieb. Vláda chce zároveň testovať každého, kto príde na Slovensko zo zahraničia.

Text: Martin Palkovič Foto: Úrad vlády SR

REKLAMA