Connect with us

Aktuality

Teplickú otvoria zajtra. Parkovanie bude bezplatné

Published

on

Reklama

Odovzdanie zrekonštruovanej Teplickej do predčasného užívania prebehne 7. júla. Termín sa oproti pôvodne plánovanému posunul o týždeň. Podľa vedúceho referátu majetku mesta Igora Kováča by mala byť ulica otvorená pre dopravu okolo poludnia.

[singlepic id=15019 w=320 h=240 float=right]„Následne prebehne skompletizovanie dokladovej časti a odstránenie drobných vád a nedorobkov,“ povedala Eva Pobjecká, šéfka odboru správy mestského úradu a dodala: „Predpokladáme, že návrh na kolaudáciu  bude podaný na špeciálny stavebný úrad do konca júla. Následne určí špeciálny stavebný úrad termín kolaudácie.“ Pravdepodobne to bude v priebehu augusta. Súpis závad na stavbe bude súčasťou preberacieho protokolu. “Dodávateľ bol vyzývaný k riešeniu nedostatkov osobne. Preberací protokol medzi dodávateľom a investorom sa spracováva,“ vysvetlila Eva Pobjecká.

Reklama

Igor Kováč ďalej uviedol, že predpokladaný termín odstránenia závad na Teplickej je 15. júl. Na otázku ako sa bude riešiť problém niektorých fasád, ktoré nie sú úplne napojené na novú dlažbu, odpovedal: „Dodávateľ stavby bude opravovať fasády, ktoré poškodil. V miestach, kde chodník je osadený nižšie oproti pôvodnému chodníku a vznikli na fasádach budov vizuálne nedokončené časti, dodávateľ stavby tieto časti nebude riešiť.“

Rekonštrukcia Teplickej začala 30. júla minulého roka a bez DPH stála 1 830 342,24 eur. Z veľkej časti na ňu prispela Európska únia. Na poslednom mestskom zastupiteľstve poslanci schválili bezplatné parkovanie na tejto ulici. Podmienky čerpania eurofondov totiž určujú, že nie je možné vyberať poplatky za parkovanie na ulici, ktorá je opravená z prostriedkov EÚ.

Reklama

Autor: Martin Palkovič

Súpis závad na stavbe bude súčasťou preberacieho protokolu. “Dodávateľ bol vyzývaný k riešeniu nedostatkov osobne. Preberací protokol medzi dodávateľom a investor sa spracováva,“ vysvetlila Eva Pobjecká.

Populárne články