Connect with us

Aktuality

Témy roku 2015: požiar v Indianse, Centroom ale aj EVA či OLKS

Published

on

Reklama
Reklama

V uplynulom roku Vám PNky priniesli spolu viac ako 2260 článkov a príspevkov. Tie sme rozdelili do kategórií ako Aktuality, Kultúra, Koktail, Samospráva, Názory, História, Šport, Blogy či Vaše PNky. V rámci nich najviac čitateľov zaujal článok o požiari v bývalom Indianse v júli, ďalšou najčítanejšou témou bola októbrová kauza Centroom a na tretej pozícii sa ocitol incident počas Cinematiku, keď skupinka mladíkov v kuklách napadla dvoch mužov, idúcich z kina.  Okrem dramatických udalostí ale návštevníkov stránky PNky oslovili aj príspevky, týkajúce sa kúpaliska EVA či kúpania všeobecne, otvorenia letnej kúpeľnej sezóny aj netradičné pohľady na hotel Slovan. Prehľad článkov, ktoré boli najčítanejšie v jednotlivých mesiacoch, prinášame v texte nižšie.

centroom pásky (12)V januári Vás zaujal prehľad, kde sa budú konať Plesy v Piešťanoch a okolí v roku 2015 a tipy na výlet do okolia Očkovská mohyla – unikát, ktorý spustol, má šancu na znovuoživenie. Februárom rezonovala téma Vznášadlá sa vracajú do Piešťan a názor so skúsenosťou čitateľky Poradie pacientov určuje lekár… Najviac klikov v marci získalo video s receptom  Ako na to… Čokoládová hviezda, pozvánka na vystúpenie SuperStaristu, ktoré aj praskalo vo švíkoch Miro Jaroš príde zaspievať deťom aj Ham Ham Stajl a zaujalo vás tiež „Čudo“ v jazierkach vraj môže byť hrozbou pre rybičky i vtákov.

Apríl vo vás zrejme prebudil cestovnú horúčku, pretože ste čítali príspevky ako Tip na výlet: Hradisko Valy v Bojnej – slovenské Pompeje či Cestuje pešo a bez peňazí, chce vedieť, čo je skutočné… a páčilo sa vám tiež, že V Ratnovciach budú piecť kváskový chlieb v peciach na drevoMáj ukázal, že O autogramiádu českých rockerov bol veľký záujem a zaujali aj príspevky čitateľov – Jána Benka Čierna veža a Petra Zemánka: Muž múdry postavil svoj dom na skale.

júni bola najčítanejším článkom informácia o kúpalisku EVA EVA plná ako za starých čias, ale i Projekt na mieste kúpaliska Sĺňava príde prezentovať priamo konateľ Bana Balneo. Ďalšie témy, ktoré rezonovali začiatkom leta, sa týkali najdôležitejšej udalosti mesiaca: Otvorenie sezóny bez prezidenta, ale s bohatým sprievodom a vysoko čítaný bol aj príspevok Lívie Gažovej: Umelý ratan na ústupe v rubrike Názory. Návštevníci našej stránky chceli vedieť aj to, ako Kabát rozpútal na letisku rockový uragán.

Reklama


Prvý prázdninový mesiac
trhal rekordy v čítanosti. Ako sme už spomenuli najviac čitateľov otvorilo článok s informáciami o požiari: Hasiči bojujú s ohňom v bývalom Indianse. Záujem ste prejavili aj o blogy: Blog Adriany Drahovskej: „Prúdy beach“, Blog Erika Kondrca: Piešťanské Kocúrkovo, alebo ako pracujú Služby mesta Piešťany , Blog Diany Turňovej: „Slzy do neba”  a príspevok z kultúry – Lucia Beňačková natáčala klip v centre mesta.

auguste viedli rebríčky správy o drámach:  Na Vrbovskej ceste sa stala tragédia, keď muža zo Šterús privalil stroj, Za obcou Bučany sa stala tragická nehoda pri ktorej na mokrej ceste zomrela 56-ročná spolujazdkyňa a Na nebezpečnej zákrute na konci Banky havaroval autobus a skončil v poli. Prečítali ste si tiež, že Festival Grape opäť zrušený kvôli búrke  ako Vrbovskí víťazi ukázali ako prežiť zápchu na diaľnici a jednou z najdiskutovanejších tém sa stali cyklistické manévre arabských detí v centre mesta: Ľuďom nebezpečná jazda detí po pešej zóne na bicykloch prekáža.

September bol opäť mesiacom, v ktorom viedli tragédie, čitateľov a tretie miesto v rebríčku zaujala Dráma v parku: Mladíci v kuklách napadli dvoch mužov, idúcich z kina, klikali ste aj na informáciu, že Bufet u Prosa v sobotu v noci zhorel do tla alebo Z vraždy vo Vrbovom obvinení dvaja páchatelia, jeden je ešte dieťa. Popri nich však bodovala aj dobrá správa: Piešťany majú oddnes opäť detské dopravné ihrisko.

centroom pásky (9)Celým mesiacom október rezonovala kauza Centroom, najčastejšie ste klikali na článok Obyvatelia sa z CENTROOMu musia vysťahovať už dnes, budove hrozí zrútenie, ďalej Ľudia pomaly opúšťajú CENTROOM či  Problém Centroom je väčší ako sa predpokladalo. Záujem ale vzbudila aj situácia na úrade: Poslanci dnes vyslovili vedeniu mesta nedôveru či oživenie chátrajúceho „domu duchov“ Zo soboty na nedeľu pomaľovali fasádu hotela Slovan. Zo serióznych správ mala viac ako dve tisícky prístupov aj informácia, že Ranná špička na Brezovej a v okolí je neúnosná, obyvatelia žiadajú jej riešenie a z tých odľahčených zasa Na Bratislavskej sa niekto “pohral” s kríkom, žeby kvôli Halloweenu? aj rozhovor s Tomášom Potočkom V Hornej Dolnej si zahral farára aj atraktívnu blondínku.

piestany8

novembri ste opäť čítali správy o Centroome, tentoraz o oplotení a jeho sanácií Centroom oplocujú, časť plota hneď pod náporom vetra spadla. Projekt sanácie má stáť 36-tisíc eur, ale oslovili vás aj informácie o bazéne: Vyrastie v Piešťanoch krytá plaváreň? Investor predstavil svoj zámer či Bývalé kúpalisko Sĺňava čistia od náletových drevín. Dozvedeli ste sa tiež, že Na hrade Tematín urobili poriadny kus práce a Na Považskom Inovci pribudne nová rozhľadňa.

Najčítanejším príspevkom posledného mesiaca roka sa stal článok s videom: Hotel Slovan so Slzami v očiach ako ste ho ešte nevideli, opäť zaujala aj dráma Za obcou Banka sa zrazili dve autá s autobusom, zranilo sa päť ľudí a posledný mesiac roka sa viac ako dvetisíc Piešťancov venovalo aj správam z mesta:  Stretnutie primátora s podnikateľmi skončilo fiaskom, Situáciu na úrade má prešetrovať NKÚ aj ministerstvo, Správa kontrolóra: Mesto na dohodách prerobilo a analýzy pre úrad zadalo Hynekovmu spoločníkovi.

-red-, foto: archív PNky

Populárne články