Connect with us

Aktuality

Sviečka za nenarodené deti

Published

on

Reklama

Dnes večer sa aj v Piešťanoch rozsvietia v oknách domov a bytov sviečky. Veriaci po celom Slovensku sa spoja v modlitbách za deti, ktoré sa nemohli narodiť, lebo zomreli pri potrate. Projekt organizuje občianske združenie Fórum života s podporou a požehnaním biskupov Slovenska.

[singlepic id=21659 w=320 h=240 float=left]K modlitbe pre sviečkach sa môže pripojiť každý. „Vhodné miesta na modlenie sú najmä nemocnice, kde sa umelé potraty vykonávajú, ďalej pamätníky nenarodených, cintoríny, kríže, kostoly alebo rodinné prostredie. Pri tejto príležitosti bola vydaná aj osobitná modlitba Modlitba o úctu k životu,“ píše sa v správe, ktorú zverejnilo Fórum života.

Reklama

„Sviečku za nenarodené deti organizujeme predovšetkým preto, aby sme si všetci, v čase, keď sme citlivejší na mystérium smrti, uvedomili, že aj nenarodené deti žijú svoj ľudský život, a preto ich musíme chrániť, pomáhať im a modliť sa za ich zdravie a narodenie. Počas tohto času tiež chceme vytvoriť priestor na modlitbu za deti, ktoré zomreli pri spontánnom alebo umelom potrate, ale aj za rodičov týchto detí, prípadne za tých, čo umelé potraty vykonávajú alebo ich aktívne podporujú,“ deklarovali organizátori.

(mp)

Reklama

Populárne články