Úvod Aktuality Svetelná show spestrí hokejové zápasy

Svetelná show spestrí hokejové zápasy

2
ZDIELAŤ
REKLAMA
Mestska zahrada

Nové, vizuálne atraktívne, ale hlavne úsporné osvetlenie dostal piešťanský Zimný štadión. Premiéru malo v piatok 19. augusta pri zápase ŠHK 37 Piešťany a HC Bobři Valašské Meziříčí.

Fanúšikov piešťanského hokeja čakalo dnes na štadióne nezvyčajné prekvapenie. Prvý raz mali možnosť vidieť nové svetlá, ktoré budú odteraz spestrovať každý zápas. „Existuje tridsať rôznych nadstavení, ktoré sa dajú naprogramovať. Je tam efektové osvetlenie rôznych farieb a vzorov, ale aj stroboskopové svetlo,“ informoval prezident ŠHK 37 Jaroslav Lušnák a dodal, že podobné osvetlenie bude prvé v Európe: „Neviem o tom, že by boli na niektorom inom zimnom štadióne podobné svetlá.“

Financovať svetlo na štadióne bolo podľa neho doteraz ekonomicky náročné, preto sa vedenie klubu už dlhšie zaoberalo myšlienkou, ako ušetriť. „Jedna stará výbojka má odber 1100 wattov a je ich tu 96. Nevýhodami sú aj 15 minútový nábehový interval, cena a životnosť jednotlivých žiariviek. Nové LED svetlá majú životnosť 15 až 20 rokov. Úspora energie by sa mohla vyšplhať až na 40%,“ zhodnotil prezident klubu. Výdavky na nákup a inštaláciu nového osvetlenia ešte nie sú uzavreté, preto ich nechcel konkretizovať.

REKLAMA
ON Semi3
ON Semi 2
ON Semi 1

Mesto Piešťany prepláca klubu prostredníctvom dotácie časť ročných nákladov na energie v hodnote necelých 150 tisíc eur. Prevádzka Zimného štadióna však stojí dvojnásobok. Aj preto sa vedenie ŠHK 37 snaží šetriť.

Ďalšou novinkou je výstavba prechodného ubytovania pre športovcov. Bude mať 37 lôžok a využiť ho môžu celé hokejové tímy, ktoré sem prídu napríklad na sústredenia. Stavba by mala byť hotová na jar. „Všetky zmeny sa dejú preto, aby sa ľudia na štadióne cítili dobre,“ uzavrel Jaroslav Lušnák.

[youtube width=“522″ height=“350″]http://www.youtube.com/watch?v=UbrYEZEyIpQ[/youtube]

Autor: Martin Palkovič

 

 

REKLAMA

2 KOMENTÁRE/OV

  1. Bol som na zapase s V. Meziricm. Svetla skusali pred zapasom a mozem opovedat, ze to je uplne super! Plocha je rovnomerne osvetlena, da sa regulovat intenzita svetla, viem si predstavit v sutazi ked dame gol, alebo ked „nasi“ budu vychadzat s kabin, ked spustia tie efekty. Urcite to prida na atraktivite zapasov. Vdaka Jarovi Lusnakovi a predstavitelom mesta, ze sa snazia podmienky na zimnom stdaione a stdion ako taky zlepsovta. Jednoducho pacilo sa mi to velmi. Bolo to ovela zaujimavejsie ako vykon nasich chlapcov..:o)

  2. k článku: Tých kombinácii je strašne veľa, len do samotnej pamäťe sa dá uložiť tristo nastavení (len návod má okolo 250 strán) a radi uvítame aj vaše nápady ktoré môžu byť zrealizované už v piatok na zápase zo Slovenskou 20-kou. Možete nás navštíviť aj osobne hore v kabíne nad časomeračmi.

NAPÍSAŤ KOMENTÁR