Connect with us

Aktuality

Súťaž Predškoláčik – dopraváčik ovládli deti z Materskej školy Valová

V stredu 25. mája  pripravila Mestská polícia v Piešťanoch v priestoroch Materskej školy na Detvianskej ulici už 5. ročník dopravnej súťaže Predškoláčik – dopraváčik o cenu primátora Mesta Piešťany.

Published

on

Reklama

Deti z 8 piešťanských MŠ bojovali o ceny na viacerých stanoviskách. Na kolobežkách absolvovali jazdou zručnosti, kde zvládli semafory, kruhový objazd, základné dopravné značky i prekážky vo forme kužeľov.

Reklama

Na ďalších troch stanoviskách ich čakali testy, ktoré vypracúvali pod dozorom mestských policajtov, ktorí ich bodovali i merali čas, za ktorý úlohu vyriešili.

Reklama

Súťaže sa zúčastnili: MŠ ul. 8. mája 4, MŠ ul. A. Dubčeka, MŠ Ružová ul, MŠ ul. Scherera, MŠ Považská ul., MŠ Detvianska ul., MŠ Valová ul. a Cirkevná MŠ. Povzbudzovalo ich množstvo „škôlkarov“ s pani učiteľkami, niektorí si vyhotovili i transparenty.

Pre divákov bol pripravený zaujímavý program, historické automobily, ukážky svojej výbroje i výstroje robili pre deti hasiči z OR HaZZ z Piešťan, príslušníci MsP Piešťany, príslušníci z OO PZ v Piešťanoch, ukážky výcviku psa predviedol Kynologický klub Bodona.

Na záver boli vyhodnotené  najlepšie trojčlenné družstvá predškolákov, ceny putovali do víťazných MŠ a jednotlivci si pekné ceny odniesli domov. Zároveň všetci súťažiaci dostali za účasť medailu.

Družstvá sa umiestnili nasledovne:

1. miesto: MŠ Valová ul.

2. miesto: MŠ ul. 8. mája 4

3. miesto: MŠ Považská ul.

TS MsP Piešťany

Populárne články