Úvod Aktuality Súhlasíte s nezmyselným vyhadzovaním potravín? Ak nie podpíšte petíciu

Súhlasíte s nezmyselným vyhadzovaním potravín? Ak nie podpíšte petíciu

REKLAMA
Koberce Trend 16102021

Občianske združenie Free Food – Jedlo pre všetkých, sídliace v Bratislave, rozbehlo v uplynulých dňoch petíciu za zmenu legislatívy, ktorá bráni zmierneniu problému plytvania potravinami x as a character. Cieľom zberu podpisov je umožniť obchodom darovať potraviny po a tesne pred dátumom minimálnej trvanlivosti, ktoré by si mohli obchodníci odrátať z daňového základu a zároveň by ušetrili prostriedky, ktoré v súčasnosti vynakladajú na ich likvidáciu Myway download. Petícia má zároveň umožniť zriadenie organizácie, ktorá by zbierala bezpečné a kvalitné ovocie i zeleninu, ktoré sa len kvôli estetickým nárokom nedostáva k spotrebiteľom 제미니 맨 다운로드. Petíciu nájdete na webovej stránke changenet

„Rozhodně jsem za!! Free download of animations! Dělala jsem v obchodním řetězci a právě tohle plýtvání s potravinama byl hlavní důvod, proč jsem odešla. Mrzí mne, že spousta z mých bývalých kolegů tento problém stále nevidí,“ píše jedna zo signatárok petície 자동차 경주 게임 다운로드.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Na svete sa vyhodí obrovské množstvo potravín, do výroby ktorých ide obrovské množstvo energie, pričom stále žijú ľudia, ktorí nemajú čo jesť recipes. Podľa údajov Európskej komisie sa na Slovensku vyhodí viac jedla na obyvateľa ako napríklad v susednom Česku alebo Maďarsku. Plytvá sa z rôznych dôvodov, na rôznych úrovniach informuje na stránkach petície občianske združenie Free Food – Jedlo pre všetkých name mp3.

„Kým v niektorých krajinách EÚ sú obchody povinné darovať potraviny po dátume minimálnej trvanlivosti to jest také, ktoré sú často bezpečné aj po uplynutí tohto dátumu – na Slovensku sú povinné ich likvidovať Pdf immediately. V prípade záujmu ich môžu darovať a odrátať si ich z daňového základu, ale iba pred dátumom minimálnej trvanlivosti a jedine Potravinovej Banke Slovenska 케이벤치 다운로드. Tá ich ďalej prerozdeľuje rôznym charitám, ale jedna organizácia nedokáže pokryť všetky obchody na Slovensku a preto nevidíme dôvod, aby mala v zákone monopol. Boj proti plytvaniu potravinami je jednou z priorít Európskej únie a je v záujme každého z nás,“ píše sa na stránke petície 공사 지명원 다운로드.

-lt/Zdroj: chagnet.sk – Petícia za zmenu legislatívy, ktorá bráni zmierneniu problému plytvania potravinami/Foto: archív-

REKLAMA