Connect with us

Aktuality

Študenti zo škôl Pierra de Coubertina majú dnes na programe sprievod

Published

on

Reklama

Študenti z devätnástich štátov, ktorých momentálne hostí Gymnázium Pierra de Coubertina v Piešťanoch v rámci 10. medzinárodného fóra škôl Pierra de Coubertina absolvujú dnes po 19:00 sprievod mestom. Začnú ho na Námestí SNP, budú pokračovať na Winterovu ulicu a okolo 19:45 by mali predstaviť svoj kultúrny program v Hudobnom pavilóne. Záujemcovia môžu vidieť vystúpenia z tak exotických krajín ako sú napríklad Keňa, Zimbabwe, Juhoafrická republika, Japonsko, Brazília alebo Malajzia.

Včera študenti absolvovali výlet na bicykloch i vodné lyžovanie na Ratnovskej zátoke a popoludní predviedli to, čo sa naučili a vytvorili na workshopoch. Vo videu nižšie je ukážka našej ľudovej piesne zaspievanej skupinou zahraničných účastníkov podujatia.
Študenti v rámci podujatia dokonca vydávajú svoje vlastné noviny. O ich textovú časť sa starajú Miriam Krištofcová, Adela Müllerová, Michal Liška, Marco Rapant, Nikolas Patrik, Lucia Malinová, Lucia Trnková a Tina Nguyenová. Naša redakcia sa chce veľmi pekne poďakovať fotografom Barbore Kubincovej, Soni Havlikovej, Tereze Hubinákovej, Michalovi Papcunovi, Tomášovi Garžíkovi a webmasterovi Semirovi Kamhawimu za poskytnutie záberov z predchádzajúcich častí podujatia, ktoré sú súčasťou rozsiahleho fotoreportu.

Reklama

IMG_7573_resizeJadro organizačného tímu tvoria štyri profesorky gymnázia Stanislava Šimová, Jana Kürtiová, Patrícia Kubincová a Eva Corticelli, ktoré sa v posledných dňoch naozaj nezastavili. Okrem povinností v rámci stretnutia študentov totiž súbežne učia a 10. medzinárodnému fóru škôl Pierra de Coubertina venujú všetok svoj voľný čas. Spolu s nimi na podujatí každý deň pracuje asi 30 dobrovoľníkov z radov súčasných a bývalých žiakov gymnázia a profesorského zboru.

IMG_7582_resize„Organizačná štafeta fóra mládeže bola Gymnáziu Pierra de Coubetina odovzdaná pred dvoma rokmi. Najintenzívnejšia časť prípravy sa začala na jar a keďže Piešťany sú mestom na rieke, snažili sme sa pre zahraničných študentov pripraviť aktivity súvisiace s vodou. Plávali na Eve, vyskúšali si vodné lyžovanie a tiež jazdu v kanoe, či na bicykli a to boli pre mnohých študentov úplne nové skúsenosti. Teší ma pochvala za podujatie od zahraničných hostí, práca kolegýň a našich dobrovoľníkov je naozaj perfektná,“ povedala o stretnutí študentov riaditeľka gymnázia Miroslava Hanková.

Reklama

-lt/foto: lt, Barbora Kubincová, Soňa Havliková, Tereza Hubináková, Michal Papcun, Tomáš Garžík, Semir Kamhawi

Populárne články