Connect with us

Aktuality

Štrajk pokračuje, učiť začali iba na ZŠ F. E. Scherera

Published

on

Reklama

„Požiadavky odborárov podporujeme, ale ďalší deň štrajku si nemôžeme finančne dovoliť,“ povedala v mene zamestnancov školy riaditeľka ZŠ F. E. Scherera Gizela Talačová.

[singlepic id=37527 w=520 h=340 float=center]

Reklama

 

V druhý deň celoslovenského štrajku pracovníkov školstva zostáva zavretá väčšina škôl v Piešťanoch. Po jednodňovom riaditeľskom voľne sa 27. novembra vrátili do školy iba žiaci ZŠ F. E. Scherera. Na ukončení štrajku sa podľa riaditeľky zhodli učitelia aj nepedagogickí zamestnanci.

Reklama

REKLAMA

Napríklad školská jedáleň fungovala aj včera, mali tam sanitárny deň. Školský klub dnes ponúkol rodičom detí z iných škôl starostlivosť až do 16.00 h. Podľa Gizely Talačovej túto možnosť nikto nevyužil. Nikto si neprišiel ani po potvrdenie potrebné na vybavenie opatrovateľského príspevku, na ktorý majú rodičia nárok od sociálnej poisťovne, ak zostali s deťmi včera doma.

Podľa okresného šéfa školských odborov Igora Číža sa o pokračovaní štrajku na väčšine tunajších škôl rozhodne zajtra popoludní. Žiaci a rodičia získajú potrebné informácie prostredníctvom web stránok jednotlivých škôl.

V okrese Piešťany štrajkuje asi polovica zamestnancov školstva. Väčšiu časť tvoria učitelia. Podľa údajov z Úradu Trnavského samosprávneho kraja sa do štrajku zapojilo 42 stredných škôl, čo je asi 80 % vzdelávacích inštitúcií v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti.

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články