Connect with us

Aktuality

Stovky kilogramov vážiaci črepník neprežil sobotnú noc

Published

on

Reklama

Železobetónovú nádobu plnú hliny, ktorá stojí pri podchode pod Krajinskou cestou, našli okoloidúci v nedeľu 23. októbra ráno prevrátenú. Pracovníci Služieb mesta Piešťany ju dajú späť na svoje miesto pomocou techniky.

[singlepic id=21338 w=320 h=240 float=right]„Muselo na to byť aspoň šesť chlapov, lebo to je strašná váha,“ reagovala na fotografie prevráteného črepníka manažérka verejnej zelene SMP Janka Jezerská a pokračovala: „Tieto črepníky stoja z oboch strán pri vstupe na parkovisko už 15 rokov. Sú tam preto, aby zabránili vodičom v prejazde. Pravidelne sa totiž stávalo, že si tadiaľ krátili cestu z parkoviska,“ pokračovala J. Jezerská.

Reklama

[singlepic id=21339 w=320 h=240 float=left]Váhu črepníka si netrúfla odhadnúť: „Aj UNCéčko s tým má, čo robiť. Samo o sebe to je váha, tristo kilo je málo, a ešte, keď je to plné hliny…“ Črepník má aj ozdobnú funkciu, ale žiadna výsadba v ňom vraj dlho nevydrží: „Ja tomu hovorím samoobsluha. Či tam dáme kvety alebo kosodrevinu, všetko ukradnú,“ uzavrela Janka Jezerská a potvrdila, že pracovníci SMP dajú črepník späť na svoje miesto a na jar tam opäť niečo vysadia.

(mp)

Reklama

Populárne články