Connect with us

Aktuality

Stánok trnavského kraja na patril na veľtrhu ITF k najväčším a najpestrejším

Published

on

Reklama
Reklama

Po prvý raz sa v tomto roku zúčastnil Rezort Piešťany veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour 2016, ktorý sa konal minulý víkend v bratislavskej Inchebe, v spoločnom stánku Trnavského samosprávneho kraja. Okrem Piešťan možnosť spoločnej prezentácie využili aj Galanta a Senica či Skalica. Podľa predsedu predstavenstva Oblastnej organizácie Rezort Piešťany Petra Tremboša stánok nášho kraja patril k najväčším a zároveň aj najpestrejším expozíciám na veľtrhu cestovného ruchu. Okrem trnavského kraja sa podľa portálu BRATISLAVADEŇ.sk spoločne prezentovali napríklad aj mestá a organizácie cestovného ruchu bratislavského regiónu.

20160129_161058 (1)„Stánok TTSK patril svojou rozlohou 100 m2 jednoznačne k najväčším a zároveň aj najpestrejším expozíciám na veľtrhu cestovného ruchu ITF v Bratislave,“ uviedol P. Tremboš. „ Ponúkal, od možnosti koštovky piva a medoviny, cez skúšobné golfové odpalisko, až po originálnu thajskú masáž, rôzne atraktívne ponuky. Etablovanie TTSK na trhu cestovného ruchu je však, napriek snahe a podpore VÚC a nášho župana, neľahký a najmä dlhodobý proces. Aj preto bola účasť nášho mesta so zavedenou, ľahko čitateľnou značkou „barlolámača“ a všeobecne známou ponukou služieb, vítaným príspevkom pre prezentáciu Trnavského kraja. O tom, či aj budúci rok využijeme túto možnosť prezentácie nášho mesta rozhodnú nielen reakcie verejnosti a podmienky, ktoré nám poskytne Trnava, ale aj objem prostriedkov, ktoré na tento účel vyčlení naše mesto.“

 

O zmene stratégie zo samostatnej účasti Rezortu na výstavách na spoločnú prezentáciu s krajom a ďalšími mestami či organizáciami, sme informovali už v článku Rezort Piešťany na výstavách: viac a výhodnejšie. Podľa Petra Tremboša sa dnes štruktúra marketingového priestoru mení, takže dosah výstav nie až taký efektívny. „Cesta je v spájaní, udržíme značku, ale efektívnejšie,“ myslí si. V minulom roku rezort za samostatnú účasť na dvoch výstavách v Prahe a Bratislave zaplatil viac ako 25 tisíc eur za stavbu stánku, dva poplatky za miesto, propagačný materiál a občerstvenie (viac informácií tu). Po novom sa v spojení s ďalšími vystavovateľmi zúčastní až troch výstav a zaplatiť by mal menej ako šestinu zo spomenutej sumy, približne 3,5 – 4 tisíc eur. Ďalšou výhodou môže byť získanie nových klientov, ktorí by inak samostatný stánok len s piešťanskou ponukou obišli.

Reklama

20160129_161002 (1)
9082ed23-8f62-461a-917f-80490eb18b39Ako ďalej uviedol, na bratislavskom veľtrhu ho zaujala aj možnosť ochutnávky domácich špecialít: „V stánku TTSK prezentovali svoje výrobky aj malí výrobcovia miestnych špecialít – výrobu vynikajúcej medoviny z Dolnej Krupej a piva z obce Prievaly. Dúfajme, že o rok bude možné na veľtrhu ochutnať aj to z Piešťan.“ Členovia Rezortu Piešťany na tohtoročnom veľtrhu tradične ponúkali najmä propagačné materiály, zľavy na ubytovanie, tematické pobytové balíčky a súťaže o ceny.

Stánok  trnavskho regiónu navštívili aj významné osobnosti, okrem známej odborníčky na cestovný ruch Ivety Niňajovej z organizácie Košice Tourizm, to bol napríklad aj profesor Viliam Lauko z Univerzity Komenského v Bratislave, s ktorým P. Tremboš viedol rozhovor aj o možnostiach spolupráce medzi Rezortom Piešťany a touto najdôležitejšou slovenskou vedecko-výskumnou a vzdelávacou inštitúciou.

20160129_16130120160129_153647Fotoreportáž z veľtrhu nájdete aj na stránke Rezortu Piešťany tu.

-red-/P. Tremboš, foto: P. Tremboš

Populárne články