Connect with us

Aktuality

Spevokol Don Bosca “pokrstí“ CDčko a ziskom z predaja podporí Dom pokoja

Published

on

Reklama

Spevokol Don Bosca z farnosti sv. Cyrila a Metoda v Piešťanoch vydal hudobné CD s názvom Dar, ktorého “krst“ sa uskutoční v nedeľu 19. decembra pri sv. omši o 10:30 h v kostole sv. Cyrila a Metoda. Zisk z predaja CDčka mladí hudobníci venujú na stavbu “Domu pokoja”, čo je azylový dom pre tehotné a osamelé matky, ktorý buduje piešťanská pobočka Katolíckej jednoty Slovenska, v Lúke nad Váhom.

[singlepic id=8503 w=320 h=240 float=left]CD sa nahrávalo v štúdiu Kuulfabrik v Bratislave a je na ňom deväť náboženských piesní, ktoré spieva zbor počas bohoslužieb. Sponzormi, ktorí v podstate iniciovali vznik tohto diela, sú Miloš a Jopo z Kuulfabrik. „Oslovili ma v lete po jednej zo svätých omší, že sa im páči náš spev a či by sme nechceli nahrať CDčko. Bolo to prekvapenie a ocenenie našej práce. Povedali sme prečo nie a rozhodli sme sa túto príležitosť spojiť s charitatívnou myšlienkou podpory projektu Domu pokoja,“ hovorí dirigentka spevokolu Katarína Dibdiaková. [singlepic id=8498 w=360 h=360 float=right]Podľa jej slov, nahrávanie v profesionálom štúdiu počas štyroch septembrových víkendov bolo pre “decká“ neskutočným zážitkom, keď mali možnosť naživo si vyskúšať čo doteraz videli len v televízii. Booklet CD navrhol Piešťanec Michal Staško.

Reklama

CDčko, ktoré môže byť aj zaujímavým vianočným darčekom, si môžete kúpiť od nedele, resp. od pondelka 20. decembra v predajni Spirito na Nálepkove ulici, v Dobrej knihe na Teplickej ulici, na Farskom úrade farnosti sv. Cyrila a Metoda v Piešťanoch počas úradných hodín a v Trnave v Spolku sv. Vojtecha. Cena je dobrovoľná, najmenej však 3 eurá.

Spevokol organizuje na podporu projektu Domu pokoja aj benefičný koncert, ktorý sa uksutoční na budúci víkend, v nedeľu 26.decembra, o 15.00 h v kostole Cyrila a Metoda.

Reklama

Autor: ht Foto: Spevokol Don Bosca

[nggallery id=361]

Populárne články