Connect with us

Aktuality

Spanilá jazda veľký rozruch nenarobila

Published

on

Reklama
Reklama

Na piešťanské letisko dorazili približne dve stovky ťahačov, hlasného sprievodu sa 18. júna zúčastnila asi polovica z nich. Novinkou bol policajný retro doprovod, kolónu totiž viedlo auto Verejnej bezpečnosti.

[singlepic id=15098 w=320 h=240 float=left]Jedno z najobľúbenejších sprievodných podujatí Truck Arény začalo o 10.00 h. Okolo Žilinskej a Bratislavskej cesty čakalo množstvo divákov, najmä rodín s deťmi. Tie sa nevedeli dočkať a kývali takmer na každé auto idúce okolo. Príchod ťahačov napokon ohlásila prenikavá siréna vozidla VB, ňou nasledovalo zopár veteránov, motorkárov a napokon dlho očakávané ťahače.

Napriek tomu, že ich nebolo príliš veľa, ich klaksóny sa ozývali po celom meste. Trasa viedla z letiska po Žilinskej, Bratislavskej a Krajinskej ceste. Na križovatke s [singlepic id=15113 w=320 h=240 float=right]ulicou Dominika Tatarku sa kolóna otočila, na čo veľmi dobre poslúžil široký kruhový objazd, a zamierila späť na letisko. Plánovanú návštevu Trnavy a Trenčína organizátori vynechali.

Popoludní začína hlavný program Truck Arény. Jeho hlavnou hviezdou je Peter Nagy so skupinou Indigo. Nebudú chýbať preteky v šprinte, paralelnom slalome , exhibícia kaskadérov ani nočné Miss mokré tričko.

Reklama

[youtube width=“522″ height=“350″]http://www.youtube.com/watch?v=6hmCFW8nv5k[/youtube]

Celkovo sa D.I.L.A.N. Truck arény 2011 zúčastnilo 289 ťahačov rôznych značiek. Predviedli sa v najväčšom zložení hlavne značka DAF a pohár si odniesol zástupca firmy Dilan DAF pán Marián Šiko. Spomedzi spoločností mala najviac ťahačov firma Autodoprava Šebo, predviedli 25 áut! Na druhom mieste skončila firma PAPO a na treťom mieste skončila spoločnosť ASOS, ktorí si zároveň odniesli pohár za najkrajšiu expozíciu. Titul TOP truck na základe SMS hlasov si odniesla už po štvrtý krát Severní Hvězda s jej šoférom Jirkom Šatánkom. Špeciálnu cenu a to Pohár Slanley Cvengroša si odniesla Simona z Autodopravy BJ so svojim žltým ťahačom Wild West. Dopravných spoločností bolo celkovo 147. Na D.I.L.A.N. Truck arénu 2011 sa prišlo pozrieť počas dvoch dní 13000 návštevníkov.

[nggallery id=834]

Text, foto a video: Martin Palkovič

 

Populárne články