Connect with us

Aktuality

Sorea bazén zatiaľ nezatvára, hľadá však nájomcu

Published

on

Reklama

V posledných dňoch na verejnosť opäť prenikli „zaručené“ informácie o tom, že jediný 25 metrový športový bazén v Piešťanoch v hoteli Sĺňava mieni spoločnosť Sorea zavrieť ku koncu septembra. Riaditeľ hotela Ladislav Mackovjak tieto správy odmietol, pripustil však, že spoločnosť hľadá nájomcu, ktorý by prevzal prevádzku bazéna.

IMG_6026_resize[1]

Reklama

Prevádzkovateľ hotela už dávnejšie polovicu prenajal zdravotníckemu centru Adeli. Vlani sa hovorilo o tom, že Adeli by malo prevziať celý hotel a je pravdepodobné, že by bazén prestalo prevádzkovať. V marci tohto roka Adeli Center pripustilo, že prenájom celého objektu pre ich potreby je teoreticky možný, ale predbežné rokovania na túto tému nebudú ukončené skôr ako o 5-6 mesiacov.

Podľa riaditeľa hotela Sĺňava Ladislava Mackovjaka, prenájom ďalšej časti objektu pre Adeli v najbližšej dobe nie je na programe. Vedenie však chce riešiť ekonomickú situáciu hotelového bazéna. Prevádzkové náklady naň sú podľa riaditeľa vysoké a pre spoločnosť prestavujú stratu. Jednou z alternatív je, že by hotel prenajal bazén inému subjektu, ktorý by ho prevádzkoval. Druhou možnosťou je zvýšenie cien prenájmu pre športové kluby.

Reklama

V tejto súvislosti už navštívili predstavitelia Športového plaveckého klubu kúpele Piešťany minulý týždeň primátora Miloša Tamajku, aby ho informovali o situácii. Podľa Dariny Moravcovej ak by došlo k výšeniu nájmu pre športové kluby by to bolo neúnosné a potrebovali by pomoc mesta, tak ako iné športy. Ešte horšia situácia by nastala, ak by sa hotel rozhodol prevádzku bazéna ukončiť.

-th- Foto: -lt-

Populárne články