Connect with us

Aktuality

Služby mesta Piešťany bez riaditeľa, od pondelka ich má opäť viesť Ernest Jančina

Published

on

Reklama
Reklama

Služby mesta Piešťany sú momentálne bez riaditeľa. Ernest Jančina skončil pracovný pomer dohodou k 10.12.2014. Od pondelka 15. decembra by sa mal však znova ujať vedenia tejto príspevkovej organizácie Mesta Piešťany, z pozície radového zamestnanca, ktorý bude poverený riadením. Na základe týchto krokov bude Ernest Jančina naďalej vykonávať kompetencie štatutárneho orgánu bez toho, že by o tejto otázke rokovalo a rozhodovalo mestské zastupiteľstvo.

sluzby mesta

REKLAMA
Plesen_banner w

Ernest Jančina dôvody prečo sa rozhodol ukončiť pracovný pomer nešpecifikoval. Dohodu o ukončení pracovného pomeru k 10.12.2014 podpísal Remo Cicutto. V piatok 12. decembra sa Ernest Jančina stretol s primátorom Milošom Tamajkom. „Pán Jančina od pondelka nastúpi na voľné pracovné miesto na Službách mesta Piešťany na dobu určitú, do konca apríla. Dočasne ho poverím riadením tejto organizácie. S tým, že ak sa podarí vybrať nového riaditeľa skôr ako v tomto termíne, nemá pán Jančina problém ukončiť pracovný pomer skôr,“ povedal na margo vzniknutej situácie Miloš Tamajka.
Podľa webovej stránky Služieb mesta Piešťany  momentálne nie sú žiadne voľné pracovné pozície v tejto organizácii a tento oznam bol zverejnený aj v predchádzajúcich týždňoch.

Reklama

Zo zákona o obecnom zriadení zriaďovať, zrušovať a kontrolovať rozpočtové a príspevkové organizácie obce a na návrh starostu vymenúvať a odvolávať ich vedúcich (riaditeľov) prislúcha mestskému zastupiteľstvu. Zákon nešpecifikuje, čo v prípade ak ide iba o dočasné poverenie vedením organizácie. V Piešťanoch nastala podobná situácia v roku 2003, keď o menovaní dočasného riaditeľa rozhodlo mestské zastupiteľstvo. Vtedy odvolalo riaditeľa Tomáša Wagnera z dôvodu skončenia pracovného pomeru na vlastnú žiadosť a zároveň schválilo menovanie dočasného riaditeľa SMP Petra Karyho. Podobný prípad sa stal vlani v Jelšave, kde o veci rovnako rozhodovalo mestské zastupiteľstvo. Koncom októbra riešili takúto situáciu aj v Topoľčanoch. Primátor tu predložil v zmysle zákona o obecnom zriadení návrh na dočasné poverenie zamestnankyne riadením mestského kultúrneho strediska a poslanci na jeho základe poverili dotyčnú osobu riadením do vymenovania riaditeľky na základe výberového konania podľa zákona o výkone práce vo verejnom záujme.

-th-

Populárne články