Connect with us

Aktuality

Služby finišujú s úpravami mesta, o postupe prác informujú aj na Facebooku

Published

on

Reklama

Služby mesta Piešťany zintenzívnili práce na skrášlení centra mesta aj pred blížiacim sa Otvorením letnej kúpeľnej sezóny. O svojich aktivitách, ako i postupe pri kosení jednotlivých mestských zón, informujú obyvateľov od konca apríla aj na novej FB stránke Služby mesta Piešťany – Stredisko verejnej zelene.

Začiatkom tohto týždňa napríklad v rámci predĺžených pracovných zmien pokosili väčšiu časť parku a centra mesta, vymenili lavičky pri „skákajúcej fontáne“ , vysadili záhony v parku aj na uliciach a farbami letničiek oživili aj mobilné kvetináče. Upravili tiež okolie Hudobného pavilónu, nový náter dostali lavičky s logom barlolámača a finišujú s vlajkovou výzdobou na OLKS.  Krajšiu podobu dostávajú aj povrchy niektorých nespevnených chodníkov a odpočívadiel po dávke čerstvého sypaného štrku.

Reklama

„Staré dosky na lavičkách už doslúžili, tie ktoré sa dajú použiť sa po opracovaní a nátere využijú na opravy ostatných lavičiek,“ uvádzajú pracovníci služieb na časovej osi FB stránky, ktorá slúži na informáciu o prebiehajúcich, ale aj plánovaných prácach.  „Aj lavičky s logom barlolámača dostali nový náter podstavcov, celkovo sa ošetrilo 100 ks týchto lavičiek.“

„Ako každoročne aj tento rok stredisko údržby SMP osadilo slávnostnú vlajkovú výzdobu mesta, MsÚ objednal vlajky a zástavy s logom 25 výročia OLKS. Ich celkový počet je 400 kusov, budú počas celého leta až do ukončenia sezóny . Ich životnosť máme odskúšanú a je to na 1 – 2 roky,“ píše sa na stránke.

Reklama


Kvetiny sa opäť stávajú najkrajšou zložkou parkových a uličných úprav a Hudobný pavilón v parku už je pripravený privítať návštevníkov počas OLKS.

Po brigáde na záhonoch pribudol na odpočívadlách aj nový biely štrk.

Ešte minulý týždeň sa počas upršaných dní pustili aj do čistenia Kolonádového mosta.

 

-red-, Zdroj a foto: FB Služby mesta Piešťany – Stredisko verejnej zelene

 

Populárne články