Connect with us

Aktuality

Slovenský rekord v preplávaní šiestich priehrad odštartuje S. Rebrová už dnes na Sĺňave

Published

on

Reklama
Reklama

Slovenská diaľková plavkyňa Soňa Rebrová sa pokúsi preplávať veľké slovenské priehrady. Začína už túto nedeľu 20. júna na priehrade Sĺňava. Čaká ju trasa dlhá takmer 5 km od Krajinského mosta po spodnú časť priehrady. Cieľom je okrem iného upozorniť na množstvo plastov v našich riekach a pomôcť so zlepšením stavu. Plavba začne o 15:00 h pri moste neďaleko ihriska Žihadielko.

Jadrom projektu je príbeh plavkyne Sone Rebrovej. Na jeseň v roku 2020 preplávala kanál La Manche v rámci ženskej štafety a jej sólo pokus preplávať známu vodnú cestu medzi Francúzskom a Veľkou Britániou je naplánovaný na rok 2023. Dovtedy však v rámci vytrvalostného plávania nechce zaháľať. Preto sa počas leta v roku 2021 rozhodla vytvoriť slovenský rekord v preplávaní šiestich slovenských priehrad na dĺžku. Vo vodách Liptovskej Mary, Oravskej priehrady, Zemplínskej Šíravy, Veľkej Domaše, Vodnej nádrže Kráľová a Sĺňavy plánuje preplávať dokopy vyše 60 km.
Soňa Rebrová svojím pokusom o rekord vyzýva všetkých k prirodzenej letnej športovej aktivite. Jej plávanie má však aj širší rozmer – rozhodla sa plávať za rieky bez plastov. Soňa je človek, ktorému záleží na zdravom a čistom životnom prostredí. Dobre pozná stav našich riek a nádrží, a preto ju trápi, že odpad z nich zatiaľ nemizne. Aj preto sa rozhodla priložiť ruku k dielu – jej cieľom nebude „iba“ plávať, ale aj inšpirovať verejnosť ku darovaniu financií na vyčistenie vybraných úsekov riek. Pridajte sa k Soni a plávajte s ňou.
Našu slovenskú vytrvalostnú plavkyňu, ktorá sa rozhodla plávať Za živé rieky, môžete podporiť tým, že si adoptujete jej preplávané metre počas Letného rekordu s TIPOSom.
Ak by mal niekto záujem Soňu podporiť a istý úsek s ňou aj preplávať, môže sa k nej pridať na vlastné riziko o 15:00 h. Zraz pri Krajinskom moste je o 14:30 h.
TS Foto: slatinka.darujme.sk

Populárne články