Aktuality

Slovakmanom 2011 sa stal Čech Petr Vabroušek

Už o 7.00 h vyštartovalo vyše sto mužov a žien na 226 kilometrov dlhú trať. Najlepší z nich zvládol 3,8 km plávania, 180 km bicyklovania a 42,2 km dlhý maratón za 8 hodín a 25 minút. Posledných súťažiacich očakávajú organizátori až o 23.00 h.

[singlepic id=17288 w=320 h=240 float=right]„Trať bola veľmi dobrá. Trochu mi pri bicyklovaní chýbal kopec, ale chápem, že ste ho tu nemohli nájsť,“ povedal po príchode do cieľa čerstvý Slovakman Petr Vabroušek, pretekár klubu Author Tufo Zlín. Najlepšieho Slováka Karola Džalaja predbehol iba o minútu a päť sekúnd, ale slovenský rekord neprekonal. Ako ďalej uviedol, tréningu sa počas uplynulého týždňa príliš nevenoval, narodila sa mu totiž dcéra: „Od minulého utorka som trénoval iba hodinu denne a viac som sa venoval prebaľovaniu, takže som sa strašne tešil, že sa dnes trochu pretiahnem.“

[singlepic id=17293 w=320 h=240 float=right]Minuloročný víťaz Karol Džalaj nebol z druhého miesta sklamaný: „Treba uznať kvality Peťa Vabrouška, ale určite som mu to aspoň troška znepríjemnil.“ Dvaja najlepší pretekári plávali skoro rovnako, 3,8 km vo vode zvládli za niečo vyše 50 minút. V cyklistike bol Džalaj o takmer 10 minút rýchlejší, ale víťaz tento náskok stiahol pri behu. „Až taký kvalitný bežec ako Peťo tak skoro nebudem, ale pracujem na tom,“ priznal Karol Džalaj.

[singlepic id=17299 w=320 h=240 float=right]Na tretom mieste skončil so stratou 27 minút na víťaza Andrej Orlický. Najlepším triatlonistom v kategórii nad 40 rokov bol Martin Simkanin s časom 8:55:13,6.

Podľa jedného z organizátorov bola atmosféra triatlonu v Piešťanoch jednou z najlepších v českej a slovenskej histórii tejto súťaže. Okolo bežeckej trate z Lodenice na Kúpeľný ostrov sa zastavovali ľudia a pretekárom neustále fandili. V cieli ich zasa vítal dav s búrlivým krikom.

[singlepic id=17450 w=320 h=240 float=right]Jediným Piešťancom, ktorý sa zúčastnil individuálnych pretekov bol Martin Vrábel. Napriek tomu, že sa športu nevenuje profesionálne, skončil na vynikajúcom 18. mieste. V štafete JA – TY – ON sa najlepšie umiestnil piešťanský MMM Tím (Malík, Mitošinka, Malíková). V tej istej kategórii štafiet skončili na treťom mieste ďalší piešťanci AWD LOCAL Patriot (Štefečka, Knap, Michálek).