Connect with us

Aktuality

Slovakman láka najodolnejších športovcov. Sú medzi nimi aj Piešťanci

Published

on

Reklama

Jediný triatlon na ironmanských vzdialenostiach 3,8 km plávanie, 180 km cyklistika a 42,2 km beh usporiadaný na Slovensku sa nezadržateľne blíži. Do štartu v sobotu 4. augusta ostáva už iba 7 týždňov a prípravy sú v plnom prúde.

[singlepic id=17277 w=320 h=240 float=right]Už sme informovali, že tento rok podujatie povýšilo na štatúte a okrem pravidelných Majstrovstiev Slovenska v dlhom triatlone to budú tento rok aj Majstrovstvá Českej republiky. Po vzore cyklistov ktorý majú spoločný šampionát raz na území Slovenska a raz na území Česka budú mať premiérové spoločné majstrovstvá Česko – Slovenska možnosť vidieť na vlastné oči aj obyvatelia a návštevníci Piešťan.

Reklama

Podujatie je zaradené tiež do seriálu českého pohára v dlhom triatlone Ford Czechman Tour 2012.

Už teraz sa v štartovej listine nachádza 114 jednotlivcov a 17 štafiet. Očakáva sa účasť okolo 150 jednotlivcov a 25 štafiet. Po vlaňajšom ročníku je aj zvýšený záujem pretekárov z okolia Piešťan dokázať si, že majú na to zvládnuť Slovakmana.

Reklama

V areáli Lodenice bude postavené centrum podujatia. Na jednom mieste budete môcť sledovať celý priebeh pretekov, ktoré tí najlepší zvládnu za osem a pol hodiny a tí posledný za šestnásť hodín.

Podujatie budú sprevádzať aj určité dopravné obmedzenia, o ktorých budeme včas informovať.

Takže si nezabudnite rezervovať čas na 4. augusta a príďte povzbudiť železných mužov na Sĺňavu.

Text: ts

Populárne články