Connect with us

Aktuality

Chátrajúce kúpalisko Sĺňava zachvátili plamene

Published

on

Reklama
Reklama

Jedny z posledných stojacich stavieb na kúpalisku Sĺňava v obci Banka, ktoré sa tohtoročnej štyridsiatky nedožilo,  zachvátili 25. júna plamene. Podvečer, okolo trištvtrte na šesť, stúpal z areálu v tesnej blízkosti rodinných domov, pizzérie a autokempingu, hustý štipľavý dym a šľahali plamene.

[singlepic id=31939 w=320 h=240 float=left]Horeli unimobunky, ktoré podľa množstva čerstvých odpadkov pravdepodobne obývali bezdomovci a neopatrnosťou sa im ich podarilo zapáliť. Stavby v hustom poraste, o ktorý sa od uzavretia kúpaliska nikto nestará, poskytovali bezdomovcom ideálne útočište vhodné pre ich štýl života.

Piešťanskí hasiči dostali požiar po pár minútach od príjazdu pod kontrolu, avšak dohasenie tlejúcich stien potrvá dlhšie.

Areál kúpaliska, ktoré má 40 rokov predala obec Banka spoločnosti Bana Thermal. Podľa zmluvy ho má právo získať späť, pretože sľúbený projekt rekreačného komplexu nebol do dohodnutej doby postavený. Svoje nároky si však samospráva neuplatňuje.

Reklama

Spoločnosť Immocap tam plánuje vybudovať hotel, bazény, reštaurácie, kongresové centrum, mestskú pláž a nákupnú zónu v hodnote desiatok miliónov eur. So stavbou sa malo podľa jej webu začať v roku 2010. Koniec výstavby bol naplánovaný na budúci rok.

[nggallery id=1759]

Autor: ph  Foto: T. Hudcovič

Populárne články