Connect with us

Aktuality

Sĺňava je dnes opäť o čosi čistejšia, brigáda vyvrcholí v nedeľu

Published

on

Reklama

Jarné upratovanie Váhu a Sĺňavy je od utorka v plnom prúde a vyvrcholí v nedeľu 20. marca. Do zberu odpadkov sa zapojili viaceré základné a stredné školy z Piešťan, pričom dnes štafetu prebrali žiaci troch tried zo Základnej školy E. F. Scherera. V úseku od bufetu Dino po koniec vlnolamu smeti vďaka šikovným deťom doslova mizli pred očami a za necelú hodinu sa im podarilo odpadkami zaplniť dohromady až 35 vriec s objemom 120 litrov. Upratovania sa môžete zúčastniť ako dobrovoľníci aj počas víkendu, vrecia a rukavice sú k dispozícii v bufete, kde dostanete aj občerstvenie v podobe kapustnice a čaju. Začiatok záverečnej nedeľňajšej brigády je naplánovaný o 9:30.

Brigáda Sľňava (15)

Reklama

„Jarné upratovanie brehov Váhu a Sĺňavy robíme ako škola už niekoľko rokov, vlastne od začiatku, kedy je takto organizovaná. Pamätám si, že prvýkrát sme na relatívne malom úseku vyzbierali až 150 vriec odpadkov. Zarážajúce je podľa mňa to, že každý rok je tých odpadkov veľa. Veľa smetí prináša rieka, ale dosť ich zostáva aj po rybároch. Deti majú o upratovanie záujem, i keď samozrejme, niektorým sa to úplne nepáči. Tento rok sa zapojí z našej školy šesť tried, deti pozberajú to, čo dočiahnu a určite by bolo dobré, ak by sa k nám pridali aj nejakí dospelí s hrabľami, vďaka čomu by sme toho určite vyzbierali omnoho viac. Dobré na tejto brigáde je myslím najmä to, že vďaka upratovaniu zostanú brehy Váhu a Sĺňavy aspoň na chvíľu čisté,“ povedala Viera Mikesková, pedagogička z F. E. Scherera.

Brigáda Sľňava (10)

Reklama

„Som veľmi rád, že naša škola sa podieľa na tomto upratovaní brehov Sĺňavy. Aj sme radi, že sa neučíme, ale chceli sme aj pomôcť pri čistení prírody. Zo školy sme tu boli aj minulý rok a spoločne s otcom sme boli pomôcť aj počas brigády organizovanej Dinom. Mrzí ma, že ľudia si nevážia prírodu a keď sa tu chce ísť niekto okúpať, určite to nie je príjemný pocit, keď okolo neho plávajú odpadky,“ povedal nám o dôležitosti zberu odpadkov Jakub.

Brigáda Sľňava (17)

Brigáda Sľňava (14)Brigáda Sľňava (16)Brigáda Sľňava (13)
Brigáda Sľňava (12)Brigáda Sľňava (9)Brigáda Sľňava (5)Brigáda Sľňava (4)Brigáda Sľňava (3)Brigáda Sľňava (7)Brigáda Sľňava (6)

Brigáda Sľňava (8)

Brigáda Sľňava (18)

-lt-

Populárne články