Connect with us

Aktuality

Bezdomovci na stanici okrem neporiadku vraj problémy nerobia

Published

on

Reklama
Reklama

Budovy, nachádzajúce sa v blízkosti vlakovej stanice v Piešťanoch, majú dočasných nájomníkov, ktorými je skupina bezdomovcov. Vážnejšie problémy cestujúcim v smere na Nové Mesto nad Váhom síce nespôsobujú, ale okolo domčeka, kde sa zdržiavajú, je ich prítomnosť jasne badateľná vďaka veľkému množstvu rozhádzaných odpadkov. Podľa vyjadrenia náčelníka piešťanskej mestskej polície Marcela Mihalika bezdomovci okrem neporiadku problémy nerobia. Železnice mienia problém riešiť rekonštrukciou obytného domu a likvidáciou okolitých hospodárskych stavieb. Kým sa tak stane, prvý dojem turistov, prichádzajúcich do nášho mesta v smere od Trenčína, zostáva rovnaký, ako na našich fotografiách. 

IMG_3535_resize

„Nemám vedomosť o tom, že by bol s bezdomovcami, žijúcimi v tomto objekte nejaký problém. Mestská polícia v spolupráci s referátom sociálnych vecí Mestského úradu  a OZ Centrum pomoci človeku vykonala niekoľko kontrol v tomto objekte. Pri každej kontrole pracovníčky referátu sociálnych vecí a občianskeho združenia ponúkajú bezdomovcom ubytovanie v azylovom dome. Túto pomoc však odmietajú. Druhá vec sú vlastnícke práva. Táto budova je na pozemku Slovenskej republiky v správe ŽSR. V prvom rade si na svojom pozemku musí zjednať nápravu majiteľ, dokonca má na to aj ozbrojený zbor Železničnú políciu SR,“ vyjadril sa k téme náčelník Mestskej polície Marcel Mihalik.

IMG_3526_resize
„Situáciu ŽSR evidujú. Jedná sa o obytný trojdom SČ 11 Piešťany a hospodárske budovy, ktorú sú príslušenstvom tohto objektu. Železnice majú v pláne investícií zaradenú a schválenú akciu „Rekonštrukcia strechy a voľného bytu, obytný trojdom Dopravná SČ 11 Piešťany“. Dodávateľ na dodanie projektovej dokumentácie bol už vysúťažený. V súčasnosti prebieha schvaľovací proces v rámci ŽSR a príprava verejnej súťaže na dodávateľa a realizáciu prác,“ informoval Ľubomír Mitas z odboru komunikácie Železníc Slovenskej republiky. Problematické hospodárske budovy majú byť v rámci realizácie tejto stavby zbúrané a celý pozemok bude oplotený.

Reklama

„Predpokladáme, že realizáciou uvedenej akcie, odstránenie hospodárskych budov, dobudovanie oplotenia a obsadenie zrekonštruovaného voľného bytu, sa vyriešia aj problémy s bezdomovcami v tejto lokalite,“ dodal Ľ. Mitas.

IMG_3537_resize

-lt-

Populárne články