Connect with us

Aktuality

Skrášlite si byt ikebanami od študentov

Published

on

Reklama

Dnes 14. decembra do 16.00 h môžete v Piešťanskom informačnom centre vidieť  práce študentov Strednej odbornej školy záhradníckej v Piešťanoch. Hlavnou témou aranžmánov sú vianočné inšpirácie. Prezrieť a zakúpiť si môžete vianočné ikebany a svietniky určené do interiéru i exteriéru.

[singlepic id=8202 w=320 h=240 float=left]O tom ako jednotlivé produkty vznikali návštevníkom informačného centra porozprávajú i predvedú študentky 3. ročníka SOŠZ, Martina Boorová a Ivana Pätnická. „Svietniky sme vyrábali spolu s viacerými študentami na hodinách viazania a aranžovania kvetov, a tiež na praktickej výuke. Pri výrobe týchto doplnkov sa v našej škole dbá na ekológiu a životné prostredie. V areáli školy máme vysadené rôzne dreviny, a keď sa blíži jeseň – čas na ich ošetrenie a orezanie, všetok tento biologický odpad využijeme práve na aranžovanie ikeban a kytíc.“

Reklama

Pokiaľ do Piešťanského informačného centra nestihnete prísť v utorok do 16-tej hodiny, môžete navštíviť priamo priestory Strednej odbornej školy záhradníckej na Brezovej ulici. Vo štvrtok 16. decembra sa tam od deviatej do dvanástej hodiny koná deň otvorených dverí. Na predaj budú vianočné aranžmány, venčeky a svietniky. Zaujímavosťou bude zdobenie medovníkového stromčeka, na ktorý si môžete priniesť a zavesiť vlastnoručne vyrobený medovník.

Študenti SOŠZ v Piešťanoch svoje práce prezentujú pravidelne pri rôznych príležitostiach. Jednou z najvýznamnejších je festival aranžovania kvetov Victoria Regia, ktorý má v našom meste dlhú históriu. Okrem toho je to na Dni otvorených dverí, prezentácii školy a na viacerých podujatiach organizovaných v meste počas roka.

Reklama

Text a foto: pa

[nggallery id=352]

Populárne články